شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » آتش سوزی مزارع دره شهر بعد چهار ساعت تلاش مهار شد

به گزارش  انعکاس ایلام؛ علیرضا سلاح ورزی روز شنبه با اعلام این خبر اظهار کرد: آتش سوزی گسترده ای که در پس چرای مزارع این شهرستان رخ داده بوده با تلاش دستگاه های مختلف و مردم مهار شد.

وی افزود: این آتش سوزی از ساعت ۱۵ امروز شروع شد و مبارزه با مهار آن تاکنون ادامه داشت و سرانجام با کمک مردم و دستگاه های حاضر در منطقه و استفاده از ادواتی چون ماشین های آتش نشانی و تراکتور آتش سوزی بعد از گذشت بیش از چهار ساعت شعله ور بودن مهار شد.

سلاح ورزی ادامه داد: همچنین وجود موانع طبیعی نظیر مناطق کوهستانی و رودخانه نیز در مهار آتش سوزی و جلوگیری از سرایت بیشتر آن بی تاثیر نبود.

وی اضافه کرد: هرچند عمده بیشتر این آتش سوزی ها در پس چرای مزارع رخ داد اما برخی از مزارع گندم که هنوز برداشت نشده اند نیز به علت گسترش آتش‌ طعمه حریق شدند.

مدیر جهادکشاورزی دره شهر یادآور شد: همچنین در طول مسیر حرکت آتش تعدادی از طیور اهلی و پرندگان وحشی و احشام های کشاورزان نیز دچار آتش سوزی شدند که برخی از آنها به ویژه طیور اهلی به علت شدت آتش از بین رفتند.

وی با بیان اینکه پیگیری برای شناسایی عامل یا عاملین این حریق در حال انجام است، خاطرنشان کرد: بر اساس برآورد انجام شده ۱۵۰۰ هکتار از پس چرای مزارع و ۲۰ هکتار گندم طعمه حریق شده است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری