شما اینجا هستید

اخبار شهرستان » آغاز رزمایش«اقتدار ۸» مرزبانی/۵ هزار نیرو مشارکت دارند
نویسنده : معصومه بختی/خبرنگار

به  گزارش انعکاس ایلام، سردار احمدعلی گودرزی صبح روز شنبه در آیین آغاز رزمایش اقتدار هشت مرزبانی جمهوری اسلامی در منطقه عمومی دهلران با حضور جانشین فرمانده انتظامی کشور و استاندار ایلام اظهار داشت: یکی از اصلی ترین مقوله‌های تامین امنیت در کشورها اجرای رزمایش‌های نیروهای نظامی به شمار می‌رود که نیروهای مسلح پرتوان جمهوری اسلامی ایران نیز به تناوب و بطور پیوسته آن‌را در اقصی نقاط کشور با توجه به همسایگی با ۱۵ کشور اجرا می‌کنند.

وی افزود: آمادگی روزافزون نیروهای مسلح باعث شده امنیت بسیار مطلوبی در مرزهای طولانی کشورمان با همسایگان حاکم باشد و از نظر برقراری امنیت پایدار در عالی‌ترین درجات بین کشورهای منطقه و جهان قرار داشته باشیم.

فرمانده مرزبانی فراجا یادآور شد: امروز مرزبانان غیور و سلحشور ایران اسلامی در سخت‌ترین شرایط جغرافیایی و آب و هوایی در حال رصد جای جای این سرزمین اسلامی با استفاده از جدیدترین تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی و همچنین بکارگیری پهپادها و هلی شات های ساخته شده توسط فرزندان این سرزمین در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هستند که در این رزمایش شاهد بکارگیری جدیدترین این تجهیزات در منطقه عمومی دهلران هستیم.

سردار گودرزی با اشاره به اینکه رزمایش اقتدار هشت مرزبانی جمهوری اسلامی از پل دشت آذربایجان غربی تا منطقه عمومی حورالهویزه در خوزستان با رمز یا مهدی (عج) ادرکنی امتداد دارد، تاکید کرد: بیش از پنج هزار نفر از نیروهای مرزبانی در این رزمایش مشارکت دارند.

وی اضافه کرد: مهم‌ترین عامل در امنیت حاکم بر مرزهای کشور اعتماد راسخ بین مردمان مرزنشین در استان‌های کشور با فرزندان خود در نیروهای مرزبانی است و همین عامل باعث شده دشمنان با وجود تحرکات متعدد نتوانند خللی به این امنیت پایدار وارد کنند.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی اظهار داشت: رزمایش اقتدار هشت حامل پیام صلح و دوستی برای همسایگان و نمایش قدرت مرزبانان غیور و جان بر کف ایران اسلامی برای حراست از مرزهای طولانی ایران اسلامی است و همواره نشان داده و ثابت کرده‌ایم اجازه کوچک‌ترین جسارتی را به دشمنان برای ضربه زدن به امنیت مرزهایمان را نخواهیم داد.

سردار گودرزی گفت: جدیدترین تاکتیک‌های نظامی حفاظت و حراست از مرزها در رزمایش اقتدار هشت توسط یگان‌های مختلف به نمایش گذاشته می‌شود تا شاهد ارتقای توانمندهای یگان‌ها با سایر نیروهای مسلح و همچنین دستگاه‌های مختلف امدادرسانی در شرایط خاص باشیم.

وی افزود: مقابله با گروه‌های تروریستی، انهدام باندهای شرارت در اطراف مرزها، اجرای ستون کشی و دالان تامین در ماموریت‌های سخت، ایجاد پرده پوشش و عملیات‌های تاخیری از مهم‌ترین ویژگی‌های رزمایش اقتدار هشت در منطقه عمومی دهلران است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری