شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » آغاز طرح ساماندهی تجهیزات بازی غیراستاندارد در ایلام

یادگار محمدی مدیرکل استاندارد ایلام، ظهر پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام، گفت: استانداردسازی وسایل بازی شهربازی‌ها همواره یکی از دغدغه‌های اجتماعی بوده که در صورت غفلت، خسارت‌ها و آسیب‌های مادی و معنوی زیادی برجا می‌گذارد که پیشگیری از آن نیازمند نظارت مستمر دستگاه‌های ذیربط و متولیان شهربازی‌ها است.

وی با اشاره به اینکه، بیشترین مشکل وسایل تفریحی و بازی در زمینه استاندارد متوجه پارک‌های بازی شهرداری‌های استان است، افزود: تمامی مسئولیت حوادث و عواقب حقوقی ناشی از استفاده، راه‌اندازی و بهره‌برداری از تجهیزات فاقد مجوز استاندارد، متوجه بهره‌برداران و متولیان خواهد بود.

مدیرکل استاندارد ایلام، ادامه داد: در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و با توجه به آسیب‌پذیری کودکان در هنگام استفاده از تجهیزات شهربازی و پارک‌های بازی که گاهاً منجر به وقوع حوادث غیر قابل جبران می‌شود، این اداره کل پس از تذکر و اخطارهای قانونی لازم، طرح ساماندهی تجهیزات بازی غیراستاندارد در سطح استان را آغاز کرده است.

محمدی خاطرنشان کرد: این اداره کل به تمامی بهره‌برداران تجهیزات بازی غیراستاندارد در سطح استان اعلام کرده که هر چه سریع‌تر در راستای رفع عیوب تجهیزات بازی اقدامات لازم را به عمل آورند.

وی در پایان تصریح کرد: در صورت عدم استانداردسازی تجهیزات و وسایل بازی، این اداره کل طبق قانون، نسبت به معرفی مالکان متخلف به مراجع قضائی و پلمپ و جمع‌آوری وسایل بازی اقدام می‌کند.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری