شما اینجا هستید

ویژه خبری » اجرای طرح توانمندی سازی و پایداری الگوهای نظام بهره برداری در استان ایلام
گروه : ویژه خبری

به گزارش انعکاس ایلام؛ حمیدرضا شکری در جلسه توانمندی سازی تشکل ها و تعاونی های تولید کشاورزان طرح ۵۵۰ هزار هکتاری حوزه سد کرخه که با حضور دکتر محمدی معاون تعاونی ها و تشکل های سازمان تعاون روستایی ایران، برگزار شد، اظهار داشت: برای شروع این پروژه، جزییات عملیات اجرایی و اهداف آن با حضور مسولین مرتبط با طرح در استان ایلام، تبیین و تشریح گردید.

وی افزود: تعاون روستایی استان با وجود ظرفیت های دانش فنی و پرسنل مجرب، در کنار نظام بهره برداری سازمان مرکزی تلاش خواهد کرد که جزئیات اجرایی پروژه را به لحاظ کیفی و بر اساس برنامه زمانبندی شده به اجرا درآورد.

مدیرکل تعاون روستایی ایلام گفت: برای افزایش راندمان مصرف آب در بخش کشاورزی و افزایش بهره وری در بخش کشاورزی باید تشکل های تعاونی تولید را مورد توجه قرار دهیم و اجرای طرحهای آب و خاک با فعالیت اصولی تشکل های بهره برداری کامل می شود.

شکری ادامه داد: امروز اگاهی و آموزش تشکلها به دانش کشاورزی برای افزایش تولید و استفاده بهینه از منابع اب و خاک یک امر ضروری است و یکی از حلقه های مفقود شده در بخش کشاورزی است که در توسعه زیر ساخت های کشاورزی باید بیشتر به آن توجه شود.

وی عنوان کرد: برای اجرابی مرحله اولیه این طرح، مبلغ ۲۰ میلیارد تومان به سازمان تعاون روستایی مرکزی تخصیص داده شده و با همکاری و فضای مناسبی که با سازمان جهاد کشاورزی استان و خصوصاً مدیریت آب و خاک استان و سایر مدیریت های اجرایی در استان وجود دارد مصمم هستیم که این پروژه را با کیفیت مطلوب اجرا نماییم و پس از اجرای آن بتوانیم از ظرفیت های این طرح به عنوان یک طرح پایلوت و الگویی در سطح کشور استفاده نماییم.

مدیرکل تعاون روستایی ایلام در پایان بیان داشت: پروژه توانمند سازی و پایداری طرح کرخه در استان در سطح ۴۳ هزار هکتار که مجهز به سیستم های مدرن آبیاری سطحی و سیستم های نوین آبیاری کم فشار و تحت فشار می باشد و با ظرفیت تعداد ۲۶ تعاونی تولید ساماندهی شده است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری