شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » اجرای طرح عملیاتی برخورد با تخلف پلاک خودرو در ایلام

به گزارش انعکاس ایلام؛ سرهنگ علی احمد شاوردی روز شنبه در این باره، اظهار داشت: پلاک، مهمترین مشخصه شناسایی وسیله نقلیه، مالک و ثبت تخلفات می باشد، از این رو ضوابط مرتبط با آن در قانون مجازات اسلامی، آیین نامه راهور و جدول تخلفات رانندگی تعیین شده است.

وی افزود: در پی توسعه سامانه های هوشمند ثبت تخلفات، برخی از رانندگان سودجو، هنجارشکن و قانون‌گریز با انجام تخلفاتی همچون مخدوش کردن پلاک، پوشش پلاک، پلاک تقلبی، تغییر ارقام پلاک، نصب اشیاء روی پلاک و دیگر موارد به ویژه در موتورسیکلت ها علاوه بر ایجاد بی نظمی در ترافیک، اقدام به بی قانونی می کنند که لازم است پلیس با آنان برخورد کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گ ایلام تصریح کرد: به همین منظور، پلیس راهور استان طرح برخورد با تخلفات پلاک های دستکاری شده، مخدوش شده، پلاک ناخوانا، تقلبی و وسایل نقلیه فاقد پلاک را در دستور کار قرار داده است که این طرح با هدف ارتقاء انضباط ترافیکی و اجرای قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، برخورد با رانندگان سودجو، هنجارشکن و قانون گریز از امروز در سراسر استان اجراء خواهد شد.

سرهنگ شاوردی با اشاره به اینکه دستکاری پلاک و یا مخدوش نمودن آن برابر ماده ۷۲۰ مجازات اسلامی جرم انگاری شده است، یادآور شد: برابر این ماده قانونی، متخلفان از این قانون به شش ماه تا یک سال حبس محکوم می شوند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری