شما اینجا هستید

فرهنگی » اجرای پویش ملی «مقلوبه و قصه‌های قدس» در مزار شهدای گمنام بهشت رضا ایلام

به گزارش انعکاس ایلام؛ مریم بیگ محمدی روز سه شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: مقلوبه یک نوع ته‌چین است که به روش‌های مختلف در تمام کشور‌های عربی با مواد مرغ، گوشت یا سبزی‌ها درست می‌شود. نکته جالب در پخت و استفاده از این غذا این است که وقتی غذا پخته می‌شود، برای استفاده از آن غذا را از داخل قابلمه به روی یک سینی یا بشقاب بزرگ برمی‌گردانند.

وی افزود: حالا همین اتفاق، یعنی برگرداندن غذا روی ظرفی دیگر، باعث شده این غذا در فلسطین اشغالی تبدیل به نماد پیروزی قدس و واژگون شدن سلطه دشمنان قدس شود.

مسئول قرارگاه بانوان اداره تبلیغات اسلامی ایلام گفت: برگرداندن قابلمه‌ها به صهیونیست‌ها یادآوری می‌کند که مثل قابلمه مقلوبه محکوم به واژگونی هستند. پخت این غذا در سال‌های اخیر بیشتر شده و زنان فلسطینی هر سال آن را با جدیت بیشتر انجام می‌دهند.

بیگ محمدی اضافه کرد: حالا غذایی که پیش از این تنها یک غذای معمولی بود، به یکی از راه‌های مبارزه با اشغالگری صهیونیستی تبدیل شده است و بانوان فلسطینی در ماه مبارک رمضان افطاری می‌پزند و با خود به مسجدالاقصی می‌برند، دور هم جمع می‌شوند و با برگرداندن قابلمه غذا در برابر دیده سربازان صهیونیستی این پیام را مخابره می‌کنند که این رژیم سرنگون می‌شود.

وی اظهار کرد: با هدف آگاهی بخشی به نسل جوان در خصوص مسئله قدس و روایت‌گری مظلومیت مردم بی دفاع فلسطین، فعالیت فرهنگی در قالب پویش ملی «مقلوبه و قصه‌های قدس» در مزار شهدای گمنام ایلام با حضور مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری برگزار شد.

مسئول قرارگاه بانوان اداره تبلیغات اسلامی ایلام افزود: امسال بانوان ایلامی به بهانه پخت غذای «مقلوبه فلسطینی»، باحضور در مزار شهدای گمنام و تجدید میثاق با شهدا ضمن همدلی با بانوان فلسطینی از فلسطین و مقاومت روایت کردند تا مظلومیت و حقانیت مردم فلسطین بازگو شده و همگان حمایت خود را از بیت المقدس و همچنین نفرت و انزجار خود از رژیم غاصب اسرائیل را اعلام نمودند.

وی به شرایط شرکت در این پویش اشاره کرد و گفت: علاقمندان برای شرکت در این دعوت بزرگ، «مقلوبه» (تهچین ایرانی) درست کرده و ضمن بیان داستان قدس و بچه‌های قهرمان فلسطینی، آثار خود را در قالب مقلوبه که نماد واژگونی رژیم غاصب صهیونیستی است، اقدام کردند.

بیگ محمدی عنوان کرد: در پایان از آثار برتر و شرکت کنندگانی که بیشترین آثار را ارسال کرده بودند با اهدای هدایایی از سوی مدیرکل و معاون فرهنگی، اداره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام تجلیل شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری