به گزارش انعکاس ایلام؛ محمد زارع در جلسه پیگیری تفاهم‌نامه بین ستاد و کمیته امداد در زمینه اجرای طرح‌های دامپروری استان، اظهار کرد: حضور و سرمایه‌گذاری هلدینگ‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در استان می‌تواند درحوزه محرومیت زدایی و توسعه استان به خوبی نقش آفرینی کند.

وی با بیان اینکه هلدینگ کشاورزی ستاد اجرایی با همکاری راهبران شغلی کمیته امداد در حوزه اعطای تسهیلات دامپروری در استان فعالیت و سرمایه‌گذاری می‌کند، افزود: یک هزار و ۲۵۰ طرح دامپروری توسط کمیته امداد با حمایت هلدینگ کشاورزی ستاد اجرایی برای استان سهمیه اختصاص پیدا کرده است که اگر به خوبی اجرا شود قطعا در این حوزه جهش شغلی و تولید خوبی ایجاد خواهد کرد.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام، با تاکید بر اینکه اقدامات و رسالت کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان امام در یک سو بوده و مشارکت این دو نهاد به خوبی می‌تواند هم‌افزایی و نتیجه‌بخش بودن اقدامات را به عرصه ظهور برساند، تصریح کرد: هدف اصلی اجرای این طرح کمک به حوزه روستایی و محرومیت‌زدایی مناطق محروم و کم‌برخوردار است.

زارع با اشاره به اینکه به جد پیگیر حضور و سرمایه‌گذاری هلدینگ‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، در استان هستیم، خاطرنشان کرد: از همه ظرفیت‌ها برای محرومیت‌زدایی در استان استفاده خواهیم کرد.

وی  اضافه کرد: در اجرای طرح‌های دامپروری که توسط کمیته امداد و با حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اجرا می‌شود، تسهیلات قرض الحسنه برای خرید دام به متقاضیان واگذار می‌شود و از مهمترین حسن‌های اجرای این طرح، حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه از دامدار بعد از دریافت تسهیلات است.

  • نویسنده : فریبا میرزایی