شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » احداث ۲۰ کیلومتر بزرگراه جدید در استان ایلام

به گزارش انعکاس ایلام، حسن بهرام نیا صبح روز پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های حمل و نقل جاده و راهداری استان ویژه اربعین، گفت: عملیات خط کشی مسیرها و آماده‌سازی راه‌ها برعهده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است که ساماندهی پایانه برکت در کمترین زمان از مصادیق کار جهادی است که توسط راهداری استان انجام شد.
وی با قدردانی از رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مدیرکل استانی و همه دست اندارکاران این مجموعه برای اهتمام در آماده‌سازی محورهای مواصلاتی استان به ویژه محور ایلام – مهران و تلاش هم جانبه و کار جهادی برای ساماندهی پایانه برکت، افزود: با تلاش شبانه روزی این مجموعه، محل استقرار اتوبوس‌ها مجزا، محوطه آسفالت، سوله جدید احداث و نماز خانه و سرویس بهداشتی جدید ساخته شده است.
استاندار ایلام با اشاره حجم عملیات زیرساختی اربعین طی دو سال اخیر، خاطرنشان کرد: ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های اربعین استان ایلام هزینه شد که بیش از ۴ هزار میلیارد تومان مربوط به توسعه راه‌ها بوده است.
نماینده عالی دولت در استان ایلام ادامه داد: از سال گذشته تاکنون ۲۰ کیلومتر بزرگراه جدید در مسیر ایلام – مهران ایجاد شد و در طول ۲ ماه عملیات ساخت ۸۰۰ چشمه سرویس بهداشتی آغاز و هم اکنون در حال اجرا است.
وی بیان داشت: پارکینگ شماره ۱ اربعین با ۵۵ هکتار و پارکینگ شماره ۲ با ۲۵ هکتار و در مجموع ۲ پارکینگ اربعین با ۸۰ هکتار مساحت، ظرفیت پارک حداقل ۱۰۰ هزار خودرو را دارد و علاوه بر این با در نظر گرفتن پارکینگ‌های خصوصی و دولتی در مجموع ظرفیت پارک برای حدود ۱۸۰ هزار خودرو برای اربعین امسال در شهر مهران فراهم است.
استاندار ایلام با بیان اینکه زیرساخت‌های استان آماده خدمات رسانی به زوار است، گفت: همه تلاش خود را بکار خواهیم گرفت خادمی خوبی برای زوار باشیم و در این مسیر ثابت قدم باشیم.
وی با اشاره حضور وزیر راه و شهرسازی در استان و شهرستان مهران، گفت: این مکان قدمگاه ۶ هزار شهید از سراسر کشور بوده است و این حضور به فال نیک می گیرم‌.
بهرام نیا تاکید کرد: این فضا یک فضای مقدس و متفاوت از سایر فضا است و باید افتخار کنیم در این منطقه به زوار خدمات رسانی می‌کنیم.
وی با اشاره پایان عملیات تونل شماره ۲ راه کربلا، افزود: از پیمانکاران دو تونل راه کربلا قدردانی می‌کنم که برای تکمیل و بهره برداری این دو تونل اهتمام دارند.
وی با اشاره توجه ویژه برای توسعه راههای استان در دولت سیزدهم گفت: با اقدامات انجام شده در حوزه راههای استان، سال گذشته ۵۰ درصد کاهش تصادفات و ۲۳ درصد مرگ و میر ناشی از تصادفات در ایلام به ثبت رسید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری