شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » اختصاص ۳۰۹ میلیارد تومان از اعتبارات اربعین به شهرداری های استان ایلام

به گزارش خبرنگار انعکاس ایلام، سعید هژبری ظهر شنبه در آیین معارفه شهردار جدید ایلام با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: بسیج توسط امام راحل بنیان گذاری شد و امروز کشورهای مسلمان با الگو بسیجی حماسه ها در دنیا افریده اند به طوری که  قدرت پوشالی استکبار جهانی را به هم زده و این مهم از عظمت بسیج می باشد که توسط امام خمینی (ره) ترسیم شده است.

وی افزود: اربعین یکی از پروژهای کلان و اولویت دار و مهم ایلام است در واقع این کنگره بزرگ برند استان می باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام گفت: کسب رتبه اول استان در برگزاری مطلوب پیاده روی بزرگ اربعین در سال گذشته ناشی از همدلی و وحدت مسوولان استانی بود.

هژبری با بیان اینکه اربعین موجب توسعه ایلام شده است؛ گفت: این مهم بزرگترین رویداد فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و دینی در استان بشمار می رود.

وی اضافه کرد: سال جاری مبلغ ۳۰۹ میلیارد تومان از اعتبارات اربعین به شهرداری های استان اختصاص داده شد که سهم شهرداری ایلام از این مبلغ  ۱۲۰ میلیارد تومان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام عنوان کرد: خوشبختانه با تخصیص این اعتبار بسیاری از  زیر ساخت های استان از جمله سرویس های بهداشتی، توسعه پارک چغاسبز و.. در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۹۳ میلیارد تومان مجموع اعتبارات در حوزه عمرانی بوده که این میزان سال گذشته به ۱۵۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت. این مبلغ نیز در سال جاری ۶۳۶ میلیارد تومان بوده است.

هژبری اضافه کرد: علاوه بر توسعه عمران شهری، فضای سبز و … شهرداری ها موظف به پاسخگویی مطالبات مردم نیز هستند.

وی با بیان اینکه عملکرد شهرداری ها در درون ویترین شیشه ای است و همه آن را رصد می کنند، گفت: هر گونه تحولی در شهر ایجاد شود موجب عکس العمل مطلوب مردم می شود و ما باید زمینه این رضایتمندی را فراهم کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام عنوان کرد: در سنوات گذشته کم و کاستی هایی در شهرداری ایلام وجود داشته که شهردار جدید باید تلاش کند با برنامه ریزی این نواقص را برطرف کند.

هژبری در پایان در ادامه از گروه های جهادی، مسوولان استان، موکب داران و شهرداری ها که شبانه روز در ایام اربعین جهت خدمات رسانی به زائران پای کار بودند تشکر  و قدردانی کرد.

خدمت به مردم اولویت کار شهرداری ایلام است

شهردار جدید ایلام نیز در این آیین گفت: علی رغم کمبودهای مالی و سختی های در طول نه ماه سرپرستی در کنار همکاران پای کار بوده و به دنبال حل مشکلات مردم بوده ایم.

افشین مظفری افزود: جهت توسعه شهر ایلام برنامه های مهمی در دستور کار قرار دارد و تمام تلاش خود را برای تحقق اهداف شهرداری خواهم کرد.

وی اضافه کرد: خدمت به مردم اولویت کار شهرداری ایلام است و کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

مظفری بیان داشت: پذیرفتن پست در نظام جمهوری اسلامی امانت است و امیدواریم این مسیر به موفقیت ختم شود.

وی بیان داشت: ساماندهی میادین میوه و تره بار و ایجاد پارکینگ طبقاتی که از مطالبات مهم و به بحق مردم شهر ایلام است در دستور کار شهرداری قرار دارد و این مهم با همراهی سایر دستگاه ها قابل اجرا می باشد.

در پایان این آیین، افشین مظفری به عنوان شهردار جدید ایلام معارفه شد. وی نه ماه در این سمت مشغول به خدمت بود.

  • نویسنده : فریبا میرزایی

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری