شما اینجا هستید

اجتماعی » اسکان بیش از ۳۸ هزار گردشگر در اقامتگاه های نوروزی ایلام
نویسنده : معصومه بختی/خبرنگار

به گزارش انعکاس ایلام، علی مومنی اظهار داشت: طی یکسال گذشته بیش از ۲۲۱۰۸ نفر از جاذبه‌های گردشگری بازدید همچنین ۳۲۵۰۰ گردشگر ایرانی و ۶۳۴۴ گردشگر خارجی در اقامتگاه‌های استان ایلام اسکان داده شدند.

وی درباره صدور موافقت اصولی و پروانه بهره‌برداری واحدهای گردشگری افزود: موافقت اصولی برای تعداد ۶۰ واحد گردشگری صادر، همچنین صدور پروانه بهره‌برداری شامل ۴ واحد گردشگری، ۵ دفتر گردشگری مسافرتی، ۶ مجتمع، ۱ واحد سفره خانه سنتی، ۶ خانه مسافر، ۲ واحد تمدید پروانه بهره‌برداری تاسیسات گردشگری، ۲۳ واحد مجوز بوم گردی و ۲۲ مورد تمدید پروانه بهره‌برداری بوم گردی در استان انجام شده است.

معاون گردشگری استان ایلام ادامه داد: طی سالجاری ۱۸۴۵ مورد از واحدهای گردشگری بازدید نظارتی صورت گرفته که ۸ مورد پروانه بهره‌برداری دفتر مسافرتی تعلیق شده همچنین تعداد ۴۵ مورد لغو مجوز تاسیسات گردشگری شامل ۳۵ واحد بوم گردی و ۱۰ دفتر مسافرتی صورت گرفته است.

وی درخصوص تبلیغات و بازاریابی حوزه گردشگری استان اشاره کرد و یادآور شد: ۲۴۱ هزار اقلام تبلیغاتی شامل بروشور، کتابچه راهنما، کتابچه فرصت‌های شغلی، ساک دستی و غیره در برنامه‌های اربعین و جشنوارها، نمایشگاه بین المللی تهران توزیع شده است.

مومنی تصریح کرد: در سال جاری نوروزگاه در ایلام، دره شهر و دهلران همچنین با توجه به شعار هر کلاس یک تور تشکیل تور گردشگری ویژه مدارس در مهرماه برگزار و شرکت در جشنواره آواها و نماها در خرم آباد، شرکت در نمایشگاه غذاهای محلی کاسپین زنجان صورت گرفته است.

وی به موضوع توسعه گردشگری سلامت اشاره کرد و اظهار داشت: طرح توسعه گردشگری سلامت با جذب گردشگران و بیماران خارجی به ویژه عراقی محقق شده همچنین مجوزهای جدید برای شرکت‌های خدمات مسافرتی گردشگری سلامت صادر شده است.

معاون گردشگری این اداره کل اضافه کرد: با توجه به پتانسیل‌های استان و علاقمندی بخش عمده‌ای از گردشگران به حوزه ماجراجویانه این اداره کل اقدام به تشکیل کمیته گردشگری ماجراجویانه کرده و در این زمینه مکاتباتی با وزارتخانه جهت برگزاری همایش گردشگری ماجراجویانه در استان ایلام داشته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با هدف استفاده از ظرفیت راهنمایان محلی در حوزه طبیعت گردی و ماجراجویانه بیش از ۵۰ کارت راهنمای محلی صادر شده است

 

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری