شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » اصحاب فرهنگ هنر و رسانه افسران جهاد تبیین هستند

به گزارش انعکاس ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین اله‌نور کریمی‌تبار، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، در اختتامیه کنگره منطقه‌ای شعر طلوع سرخ، اصحاب فرهنگ هنر و رسانه را افسران جهاد تبیین دانست.

حجت‌الاسلام کریمی‌تبار، ضمن مقایسه دوران پیش از انقلاب و پس از انقلاب، گفت: گرفتن حق توحش از ما، تصویب قانون کاپیتولاسیون، تغییر پادشاه ایران با پیام یک سفیر و… ملت ایران را در یک موقعیت ذلت قرار داده بود که باعث شد، غیرت حضرت امام به جوش آمده و فریاد برآورد که به داد اسلام برسید و آن را از ذلت نجات بدهید.

وی افزود: ملت ایران پس از انقلاب اسلامی از آن ذلت به عزت رسیده است و به برکت مجاهدت شهدای ما، امروز برای همیشه هیمنه قدرت آمریکا در دنیا با اقتدار شکسته شده و این اقتدار خیلی ارزشمند است.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: ثمره مجاهدت و خون شهیدالقدس، تهدید آمریکا و استکبار به فراتر از مرزهای ایران برده شد و جبهه مقاومت را شکل داد و غربت و تنهایی جمهوری اسلامی در جنگ ۸ ساله دفاع مقدس را از یادها بزداید.

کریمی‌تبار خاطرنشان کرد: گرایش به دین در جهان از برکات انقلاب اسلامی است و امروز یک گروه مجاهد فلسطینی نه با تعصب قومیت و عربیت، بلکه با تکیه بر آموزه‌های جهاد در اسلام، طوفان الاقصی را شکل می‌دهد و ملت مجاهد یمن، با انواع و اقصی مشکلات، امروز به عنوان مجاهدان فی سبیل‌الله دشمنان اسلام را ذلیل کرده است.

وی، جنگ فیزیکی و در میدان را جنگ صغیر دانست و ادامه داد: آنجا که جان دادن بود، شاهد ایثار جان توسط حاج‌قاسم و یارانش بودیم و روی دیگر آن جهاد کبیر یا همان جهاد تبیین است که در این حوزه وظیفه و مسئولیت اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه سنگین است.

وی تصریح کرد: در عرصه شعر و ادب و هنر، آنچنان که باید نتوانسته‌ایم دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی را به نوجوانان و جوانان خود آموزش داده و غیرت ایرانی بودن و اسلامی بودن را به آن‌ها نشان دهیم.

امام جمعه ایلام افزود: ما نتوانستیم به خوبی مرز بین خودی و دشمن را به نوجوانان و جوانان نشان بدهیم و شاهدیم امروز آن‌ها دچار تردید شده‌اند که چرا باید پای کار انقلاب و انتخابات بمانیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی‌تبار بر ضرورت کادرسازی برای حکومت امام زمان (عج) تأکید کرد و گفت: در این زمینه بالاترین مسئولیت بر دوش ملت ایران است و در این راه ما نباید اصالت، هویت و آورده‌های خود را فراموش کنیم.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری