شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » افتتاح و بهره برداری از دو پروژه آبرسانی در شهرستان مهران

به گزارش انعکاس ایلام، پرویز ناصری مدیر عامل آبفای استان ایلام در مراسم افتتاح پروژه اجرای خط انتقال آب چاه‌های دشت محسن آب به مخزن ذخیره شهر مهران ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: آب شرب شهر مهران از طریق ۷ چاه آب عمیق که در منطقه محسن آب حفر شده، تأمین می‌شود، خطوط انتقال آب این چاه‌ها از جنس لوله‌های آزبست و فولادی به علت قدمت زیاد، فرسودگی و عبور از مسیر زمین‌های کشاورزی مشکلاتی را ایجاد می‌کرد و همچنین هر ساله با توجه به جاری شدن سیلاب‌های زمستانی در رودخانه گاوی شاهد قطع آب شهر مهران بودیم؛ بنابراین شرکت بر آن شد تا با اجرای پروژه خط انتقال جدید این مشکل را مرتفع کند

وی افزود: خط انتقال فولادی به قطر ۵۰۰ و ۲۰۰ میلیمتر به طول ۳/۵ کیلومتر از مسیر جدید اجرا شد که آب را به مخازن ذخیره آب (دو باب مخزن ۲۰۰ مترمکعبی) شهر واقع در پشت امامزاده سیدحسن(ع) منتقل می‌کند.

مدیر عامل آبفای استان ایلام، ادامه داد: با اجرای این خط لوله جدید ضمن تأمین آب پایدار، سالم و بهداشتی دو حلقه چاه آب شرب با آبدهی حداقل ۷۰ لیتر بر ثانیه در حالت خاموش و قطع استحصال آب قرار دارند که به‌موجب این عملیات تا میزان زیادی هم از هدررفت آب جلوگیری شده و هم از شدت مصرف انرژی کاسته شده است.

ناصری خاطرنشان کرد: برای انجام این پروژه میزان اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات عمرانی از محل ردیف طرح آبرسانی به شهرهای مواجه با تنش آبی و ابرسانی به شهر مهران هزینه شده است.

مدیر عامل آبفای استان در افتتاح دومین پروژه شرکت در مهران، که آبرسانی به روستای«دول‌گل» بود، گفت: با اجرای پروژه لوله‌گذاری خط انتقال آب ۱۰۰ میلی متری گالوانیزه به طول ۶۶۰۰ متر از محل اعتبارات شرکت ملی نفت ایران، مشکل آب آشامیدنی پایدار روستای دول‌گل شهرستان مهران رفع شده است.

ناصری تصریح کرد: برای آبرسانی به این روستا، از مخزن مادر مجتمع چالاب و چنگوله، ۶۶۰۰ متر خط انتقال آب ۱۰۰ میلی متری گالوانیزه به سمت روستا اجرا و با ربط شبکه توزیع به خط انتقال، این روستا از نعمت آب شرب پایدار برخوردار شد.

وی، اعتبار هزینه شده جهت عملیاتی کردن این پروژه را ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برشمرد و اظهار داشت: با اتمام و راه اندازی این پروژه جمعیتی بالغ بر ۱۰۵ نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب ایلام با اشاره به اصلاح شبکه آب روستای دول‌گل با استفاده از اعتبارات طرح جهاد آبرسانی یادآور شد: اصلاح شبکه این روستا با اعتباری بالغ‌بر ۲۵ میلیارد ریال، سال گذشته توسط قرارگاه محرومیت‌زدائی امام حسن مجتبی(ع) اجرا شده است.

هژبری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام نیز در سخنانی با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و قدردانی از مدیریت و کارکنان شرکت آب و فاضلاب گفت: امروز به برکت اقداماتی که در جمهوری اسلامی ایران توسط دولتمردان نظام انجام شده است خوشبختانه در شهرستان مرزی مهران نه تنها مشکل آب شرب نداریم  بلکه در ایام اربعین حسینی نیز مشکلی جهت تامین آب زوار نداریم.

 

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری