شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » افتتاح ۳ کارگاه صنایع دستی در ایلام

افتتاح ۳ کارگاه صنایع دستی در ایلام

انعکاس ایلام/مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: به مناسبت آغاز هفته صنایع‌دستی، ۳ کارگاه چیت‌بافی، سرامیک سنتی و سازسازی در ایلام افتتاح شد.

فرزاد شریفی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، عصر دوشنبه ۲۱ خردادماه در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام گفت: همزمان با آغاز هفته صنایع‌دستی ۳ کارگاه صنایع‌دستی در رشته‌های سازسازی، سفال و سرامیک سنتی و چیت‌بافی در سطح شهر ایلام افتتاح شد.

وی افزود: تولید دستی و سنتی به همراه کاربری امروزی و طراحی مناسب و بروز از ضروریات اصلی جذب بازارهای جهانی و موفقیت در تجاری‌سازی صنایع‌دستی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: صنایع‌دستی با روح و روان انسان ارتباط دارد به همین دلیل گرایش فطری به سمت این هنر اصیل همواره وجود دارد اما باید در زمینه کاربردی کردن صنایع‌دستی مطابق با سلیقه و نیاز زندگی امروزی تلاش کرد.

شریفی با بیان اینکه تولیدکنندگان صنایع‌دستی تنها وظیفه تولید را برعهده دارند و نباید دغدغه طراحی، فروش و بازاریابی را داشته باشند، عنوان کرد: به این منظور نیازمند ورود بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف صنایع‌دستی هستیم.

 

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری