شما اینجا هستید

اخبار شهرستان » افزایش بهره وری با فرآیند های اتوماسیون شده در پالایشگاه گاز ایلام

به گزارش انعکاس ایلام؛ بهزاد پرچم پور با اشاره به اینکه بازرسی فنی بر چرخه تامین کالا از مرحله ابتدایی تا انتهایی آن نظارت فعال دارد و با بهره گیری از بازرسی در مبدأ و مقصد، سیستم کنترل کیفیت کالا را در سطح قابل قبولی برقرار کرده است، اظهار داشت: پالایشگاه گاز ایلام از این حیث در زمره شرکت های پیشرو در صنعت گاز کشور به حساب می آید.

وی با بیان اینکه بازرسی فنی این شرکت سالانه به طور معمول ۳ تجهیز را تحت ارزیابی قابلیت سرویس دهی سطح ۳ قرار می دهد، افزود: این واحد طی همکاری با گروه های کارشناسی در شرکت های مختلف این حوزه، توانسته تجربیات خوبی کسب کند که از نتایج آن می توان به نقش اساسی آن در تدوین دستورالعمل ارزیابی قابلیت سرویس دهی شرکت ملی گاز اشاره کرد.

رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: بازرسی فنی این پالایشگاه در راستای اهداف نظام مدیریت دارایی های فیزیکی به منظور افزایش طول عمر تجهیزات و نیز کاهش توقفات برنامه ریزی نشده تولید، طی همکاری با واحدهای عملیاتی و مهندسی، اقدام به تعریف و استقرار برنامه “پنجره عملیاتی برای یکپارچگی (IOW)” در واحد های شیرین سازی گاز کرده است.

پرچم پور با بیان اینکه در بخش های مختلف بازرسی فنی در طول سال گذشته، در مجموع ۱۲ هزار و ۱۵ نفرساعت کار انجام شده است، تصریح کرد در این مدت از ۷۴ تجهیز ثابت بازرسی به عمل آمد و دستورالعمل های تعمیراتی لازم صادر شد.

وی ادامه داد: همچنین از بدنه ۹۸ تجهیز ثابت و ۴ هزار و ۵۴۲ نقطه از خطوط لوله کشی، در سطح این پالایشگاه گازی ضخامت سنجی انجام و در موارد لازم درخواست تعمیراتی صادر و نیز در این مدت ۴۱ مورد تست نشتی و فشار، تحت نظر بازرسی فنی انجام شد.

رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز از تمدید صلاحیت سیستم مدیریت کیفیت جوشکاری در این پالایشگاه در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: این فرآیند توسط ممیزهای مورد تایید شرکت ملی گاز انجام شد و گواهینامه مربوطه اخذ شد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری