شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » امت واحده ؛ کلید واژه ای که استکبار سعی در شکستن آن دارد
نویسنده : فرزاد شیرزاد

 

دشمن و استکبار جهانی که به اصل موضوع پی برده بود با خباثت تمام ، همه ظرفیت های خود را برای ممانعت از این اتحاد بکار گرفت و با ایجاد فرقه ها ، گروهک ها و… متشکل از بعضا مسلمانان متعصب و … خط ایجاد انشقاق در بین ملل اسلامی را دنبال کرد .

اما دشمن چرا از شکل گیری امت واحده هراس داشته و چاره کار را در ایجاد انشقاق مسلمین می دانست؟  دشمن در یافته بود که اتحاد بیش از یک چهارم جمعیت مسلمان جهان و رفتن ذیل پرچم اسلام و متعاقب آن داشتن رهبری واحد ، زنگ خطری بود برای نابودی مکاتب دست ساز آنها بویژه در جوامع غربی که شاید صرفا تامین کننده منافع مادی و قدرت سیاسی گروه هایی خاص هست.

اما ایده و نبوغ فکری امام خمینی ره با ارائه تز مهم اتحاد مسلمین جهان و شکل گیری یک قدرت جدید که اغلب صاحب ثروت و منابع خدادادی بودند ، راهکار بسیار مهم و حائز اهمیتی بود که می توانست و می تواند معادلات جهانی را به نفع جهان اسلام تغییر دهد.

امروز  بعلت عدم اتحاد مسلمین و خلع رهبری واحد ، دنیای استکبار علنا و عملا در تقابل با اسلام و مسلمین ایستاده و با بهره گیری از این خلع مهم از هیچ اقدامی برای مبارزه با اسلام و مسلمانان فروگذار نیست.

ایجاد گروه های تروریستی با چاشنی مذهب و دین ، اسلام زدایی و اهانت به مقدسات دینی بویژه هتک حرمت قرآن مجید از جمله اقدامات سخیف دنیای غرب بر علیه حدود یک چهارم جمعیت جهان بعنوان مسلمین است.

اما امروز و پس از حدود ۴۵ سال از ارائه تز امت واحده توسط رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی ره ، انسجام شکل گرفته در کشورهای اسلامی و مسلمان مبنی بر اخراج سفیران و دیپلمات های کشور سوئد در پی هتک حرمت چند باره قرآن کریم و مقدسات دینی اسلامی، یک حرکت ارزشمند و تاثیر گذار است که با پررنگ تر شدن آن می توان بسمت شکل گیری ” امت واحده” و انسجام بین المللی مسلمین رفت که می تواند تامین کننده سعادت ، منافع و ایجاد قدرت تاثیر گذار مسلمانان باشد.

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری