شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » امسال یادمان های دفاع مقدس در این استان تکمیل خواهد شد

به گزارش انعکاس ایلام؛ محمدحسین فولادی در نشست شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس استان ایلام اظهار کرد: ۱۲ یادمان دوران هشت سال دفاع مقدس در ایام الله دهه مبارک فجر سال گذشته با اهتمام مجموعه استان، استاندار ایلام و تزریق اعتبارات مناسب به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: امسال تلاش می شود که جشن تکمیل و اتمام پروژه‌های یادمان های دفاع مقدس، شهدای گمنام موزه دفاع مقدس استان ایلام با نگاه ویژه استاندار ایلام و مجموعه مسئولان استان برگزار شود.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام با تاکید بر توجه به حوزه دفاع مقدس و ترویج این فرهنگ در سطح جامعه، ابراز کرد: استان ایلام دارای هفت یادمان ملی است که این تعداد در مسیر کاروان‌های راهیان نور قرار دارند که مدیریت سه یادمان در اختیار استان نیست.

وی با اشاره به ‌ضرورت تکمیل حسینیه سه راه جندالله در مسیر ایلام به مهران، گفت: تکمیل این حسینیه نقش مهمی در ارائه خدمات به مردم و به ویژه زوار اربعین حسینی دارد.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام بیان کرد:۱۹ یادمان دفاع مقدس و ۴۶ یادمان شهدای گمنام در استان وجود دارد که اگر امسال توجه ویژه ای به طرح های این یادمان ها از نظر اعتباری انجام شود شاهد تکمیل و بهره برداری از این یادمان ها خواهیم بود.

فولادی با اشاره به طرح توسعه موزه دفاع مقدس مرکز استان، تصریح کرد: طرح توسعه باغ موزه ایلام در کمیسیون ماده پنج تایید شده و امید است مه فاز توسعه این موزه همزمان با سفر رییس جمهور به استان کلنگ زنی شود.

وی با بیان اینکه استان ایلام در حوزه برنامه های دفاع مقدس و مقاومت مقام سوم را کسب کرده است، خاطرنشان کرد: جشن آزادسازی خرمشهر باید متفاوت تر از سال های گذشته باشد و جایگاه و عظمت و اقتدار ایران اسلامی همزمان با آزادسازی خرمشهر برای اقشار مختلف مردم تبیین شود.

 

  • نویسنده: فریبا میرزایی 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری