شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » بازشماری برخی صندوق‌های اخذ رأی در ایلام انجام می‌شود

مسعود صیدی رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان ایلام، عصر پنجشنبه ۱۷ اسفندماه در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام، گفت: براساس قانون انتخابات، هیات‌های اجرایی مراکز حوزه انتخابیه استان ایلام (ایلام و دهلران) مطابق ماده ۸۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، موظف به دریافت شکایات از نامزدهای انتخاباتی بوده و این هیأت‌ها در جلسه مشترک هیأت اجرایی و نظارت برای رسیدگی به شکایت نامزدها به بررسی این شکایات خواهند پرداخت.

وی افزود: ممکن است در این بررسی بازشماری برخی صندوق‌های اخذ رأی انجام پذیرد که علت این کار راستی‌آزمایی و صحت تعداد آرا است و اگر اختلاف فاحش در شمارش آرا وجود داشته باشد، سایر صندوق‌ها نیز مورد بازبینی قرار خواهند گرفت.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان، ادامه داد: سامانه مردم‌ناظر شورای نگهبان نیز در دسترس مردم قرار دارد که چنانچه سند یا مدرکی در خصوص تخلفات انتخاباتی در اختیار داشته باشند، در آن بارگذاری کنند.

صیدی خاطرنشان کرد: طبق قانون داوطلبان انتخابات تا ۲ روز بعد از اعلام اسامی برگزیدگان حق شکایت به هیأت اجرایی حوزه انتخابیه را دارند که در این خصوص برخی از نامزدهای انتخاباتی در ۲ حوزه انتخابیه به هیأت اجرایی مراکز حوزه انتخابیه شکایت ارسال کرده‌اند و همچنین تعدادی از نامزدهای انتخاباتی از طریق سامانه داوطلب اعتراض خود را به شورای نگهبان ثبت کرده‌اند.

نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری