شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » برای رضای خدا!
نویسنده : فرزاد شیرزاد

انعکاس ایلام؛ اختلاف نظر و اختلاف سلیقه اگر در چارچوب قانون ، ابعاد حقوقی ، متطق و رعایت ادب باشد نه تنها مانع پیشرفت نمی شود بلکه به ایجاد ساز و کاری برای ارتقاع کمی و کیفی امور می پردازد که همه آن ذیل رضایت خدا و برای خدمت بهتر به جامعه قلمداد می شود و قطعا هر کاری هم برای رضای خدا و خدمت به خلق خدا باشد ، نتیجه اش به هر رنج و مشقتی می ارزد.

در جمهوری اسلامی و بخصوص در دولت هایی که مکتبی و انقلابی هستند معمولا کارگزاران بواسطه فشار کاری، حساسیت بالا برای ارائه خدمت بهتر و بیشتر به جامعه و اعتلای نظام اسلامی گاها دچار اختلاف نظر و تضارب آراء می شوند که امری طبیعی است. اما آنچه مهم است و باید بر رعایت آن تاکید داشته باشند، نیاوردن اختلاف نظر ها و مباحث پیرامون آن به میان مردم و جامعه هست.

امروز علاوه بر طرفین اختلاف نظر ، رسانه ها هم بعنوان ضلع سوم می توانند نقش مهمی در هدایت ، تشریح و تفسیر اختلاف نظر ها داشته باشند که البته بسته به نوع نگاه رسانه ، وابستگی آن به جریان سیاسی و خط فکری می تواند واکنش رسانه را مشخص کند که گاها باعث بزرگنمایی، شبهه افکنی، دامن زدن، موج سواری و … و یا بلعکس به تبیین واقعیات و کمک به آرام سازی فضا و … می شود.

اخیرا در استان ایلام بنا بر برخی فعل و انفعالات و … رسانه ها با موضع گیری های متفاوت هرکدام سعی در تزریق خواسته خود به افکار عمومی استان هستند که بعضا و بسته به وابستگی های سیاسی و شناسنامه کاری خود ، طبق میل خود با کلمات بازی می کنند و بعضا رسانه های مخالف دولت و … با در هم آمیختن راست و دروغ سعی در سیاه نمایی، وارونه جا دادن واقعیات ، نادیده گرفتن حقایق و خدمات دولت در سطح ملی و استانی ، ایجاد هجمه بر علیه دولت در سطوح ملی و استانی ، و حتی بعضا با توهین و تهمت و افترا به دولتمردان ، خط تخریب را دنبال کرده که جای واکاوی و تحلیل و تفسیر دارد.

اما، آنچه مهم است اینکه نقد در چارچوب قانون و با رعایت تقوای الهی ، بدور از حب و بغض شخصی و جدای از اهانت باید باشد و با دلسوزی و تعهد و رعایت موازین اخلاقی ، دینی و اصول حرفه ای ،هم نیمه پر لیوان را باید دید و هم نیمه خالی و هم باید به ارائه راهکار مناسب برای رفع کمبودها و مشکلات و … بپردازد.

اینکه قلم را مانند شمشیر بر داشته و به آبروی دیگران بکشند و با حب و بغض و از روی آز و طمع و نگاه های جهت دار و… حیثیت منسوبین نظام و دولت را تیغ بکشند، نه تنها کار زشتی است بلکه خلاف اصول حرفه ای و … است.

و قطعا هرکاری ، هر دوستی و دشمنی و هر نگاهی که رضای خدا در آن نباشد و از روی حب و بغض باشد ” طاغوت ” و پیروی از هوای نفس است و قطعا هر طاغوتی محکوم به شکست.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری