شما اینجا هستید

فرهنگی » برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در ایلام
گروه : فرهنگی

به گزارش انعکاس ایلام؛ سمیه حیدری با اشاره به اهمیت گسترش فعالیت‌های کتابخوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره پاک ائمه، اظهار کرد:دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های بیستمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در این استان برگزار خواهد شد.

وی اعتلای فرهنگ ایرانی متکی به فرهنگ دینی را از اهداف این جشنواره در دوازدهمین دوره برگزاری دانست و افزود: آخرین مهلت ارسال اثر را اول تیرماه عنوان کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ایلام با ذکر اینکه این جشنواره در بخش‌های فردی، گروهی و خانوادگی به ۲ شیوه مکتوب و الکترونیک برگزار می‌شود، افزود: علاقه‌مندان به شرکت در بخش انفرادی می‌توانند متناسب با گروه سنی خود ضمن مطالعه کتاب‌ها، در هر یک از رشته‌های جشنواره شرکت کنند.

حیدری تاکید کرد: در بخش گروهی نیز با انتخاب گزینه گروهی در حساب کاربری فرد، امکان مشارکت در قالب جمع‌های دوستانه، دانشجویی و صنفی در رشته‌های با قابلیت گروهی فراهم و علاقه‌مندان به شرکت در بخش خانوادگی نیز باید در هنگام مراجعه به سایت جشنواره، ضمن انتخاب گزینه خانوادگی و افزودن همه یا بخشی از اعضای درجه یک خانواده (پدر، مادر، خواهر، برادر، پدربزرگ و مادربزرگ) متناسب با گروه سنی خود در رشته‌های جشنواره شرکت کنند.

وی اضافه کرد: دسترسی به کتاب‌های این جشنواره از سه طریق خرید کتاب با تخفیف، دریافت امانی کتاب با مراجعه به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و همچنین دسترسی به نسخه الکترونیک در سامانه مسابقات امکان‌پذیر است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ایلام با ذکر اینکه علاقه‌مندان به شرکت در دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی می‌توانند در ۲ قالب کتابخوانی و هنری به رقابت در رشته‌های مختلف بپردازند، بخش‌های هنری این جشنواره را هنر‌های تجسمی، دست سازه، داستان و شعر و هنر‌های دیجیتال و بخش کتابخوانی را علاوه بر کتابخوانی شامل قصه گویی، معرفی کتاب و خوانش بخشی از کتاب برشمرد.

حیدری آخرین مهلت ارسال اثر به این جشنواره را تا اول تیرماه عنوان کرد و گفت: در اختتامیه این برنامه برگزیدگان هر بخش تجلیل خواهند شد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری