به گزارش انعکاس ایلام؛ فاطمه رستگار اظهار داشت: در این هفته، اقداماتی از سوی این اداره کل، سازمان‌ها و نهادهای مرتبط انجام می‌شود تا مسائل مربوط به کودکان بیشتر و بهتر مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: برنامه‌ها و فعالیت هایی نظیر: نشست‌ها، برپایی نمایشگاه‌ ها از آثار اعضا و مربیان، فعالیت های فرهنگی در مناطق محروم، مسابقات و جنگ شادی و برنامه های متعدد فرهنگی، هنری و ادبی در تمام مراکز فرهنگی هنری استان به همت مربیان و هدایت و نظارت همکاران ستادی، برگزار می‌شود تا آگاهی‌ افزایی درباره حقوق کودکان به وجود آید و توجه بیشتری به مسائل آنان معطوف شده و راهکارهایی برای حفاظت از حقوق آنان ارائه شود.

مدیرکل کانون ایلام گفت: هفته ملی کودک فرصتی است تا جامعه به وجود و نیازهای کودکان توجه بیشتری داشته باشد و برنامه‌ هایی برای مراقبت و حمایت از آنان انجام دهد.

رستگار عنوان کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک شیوه‌ نامه هفته ملی کودک را به منظور هم‌ افزایی تمامی نهادها و سازمان‌های فعال در حوزه کودکان و برگزاری هرچه بهتر هفته ملی کودک منتشر کرده است.

وی تصریح کرد: همه ما در اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تلاش داریم تا در هفته ملی کودک، شادی و نشاط و امید و پویایی و حرکت در مسیر رشد و بالندگی کودکان و نوجوانان را طراحی و اجرا کنیم. از آنجایی که این روز در کشور و جهان به عنوان روز کودک نهادینه شده است ما نیز با پرداختن به آن و برنامه ریزی مناسب انشاالله یک برنامه درخور و شایسته کودکان داشته باشیم و این نیازمند همراهی وهمکاری اعضای ستاد می باشد که طبق شیوه نامه با شعار کودکی بهتر ، زندگی بهتر در این هفته با همت و همدلی در شادی کودکان سهیم باشیم.

مدیرکل کانون ایلام گفت این برنامه در جهت معرفی نهادهای مختلف به ویژه کانون که متولی این برنامه می باشد به خانواده ها وجامعه هدف موثر است ومی کوشیم که با این برنامه در جهت توجه به حقوق کودک بیشتر تلاش کنیم و یک هفته ی شاد و ماندگار را برایشان رقم بزنیم.

رستگار در ادامه روزشمار هفته ملی کودک را نیز به این ترتیب اعلام کرده است؛

۱۵ مهر: کودک، صلح، امنیت، محیط زیست

۱۶ مهر: کودک، زندگی، سلامت، رشد

۱۷ مهر: کودک، مشارکت، آگاهی، شکوفایی

۱۸ مهر: کودک، خانواده، هویت، عدم تبعیض

۱۹ مهر: کودک، اخلاق، تربیت، مصلحت

۲۰ مهر: کودک، گذشته، حال، آینده

۲۱ مهر: کودک، رفاه، بهزیستی، دسترسی برابر

هفته ملی کودک از ۱۵ تا ۲۱ مهر ۱۴۰۲ برگزار می‌شود و کودکان و نوجوانان سراسر کشور، مربیان و اولیای تربیتی، خانواده‌ها و فعالان حوزه کودک و نوجوان مخاطبان برنامه‌های این هفته هستند.

 

  • نویسنده : فریبا میرزایی