شما اینجا هستید

ویژه خبری » برگزاری ۵۷ مانور مختلف شرکت گاز ایلام در سال ۱۴۰۱
گروه : ویژه خبری

به گزارش انعکاس ایلام؛ محمود کشاورز روز سه شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: این مانورها در زمینه‌های خود حفاظتی، آسیب و پاره‌گی شبکه گاز، زلزله، حوادث مربوط به پرسنل در اثر برق گرفتگی، گرمای هوا در تابستان و گرمازدگی پرسنل، حملات سایبری، آسیب به لوله خط توزیع ناشی از برخورد بیل مکانیکی و غیره بوده است.

وی افزود: هدف از برگزاری این مانورها را آمادگی پرسنل برای شرایط بحران و اضطراری، آمادگی نیروهای خدمت‌رسان و آماده‌بکار نگه‌داشتن تاُسیسات و زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات مطلوب، ایجاد آمادگی در افزایش توانمندی واحدهای عملیاتی برای توسعه راه حل‌های مقابله با بحران، مهار آتش‌سوزی و مشارکت فعال واحدهای معین به منظور کاهش آسیب‌پذیری، حفظ زیرساخت‌های حیاتی و مدیریت بحران ناشی از تهدیدات و حوادث احتمالی طبیعی می باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه خدمات‌رسانی مطلوب و اهمیت صیانت از تأسیسات گازرسانی به منظور مقاوم‌سازی شبکه‌ها ومقابله با بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی در اولویت‌های کاری مسئولان این شرکت قرار گرفته است، تصریح کرد: واحد HSE با یک برنامه‌ریزی جامع نسبت به برگزاری مانورهای مختلف آمادگی، تمرینی و عملیاتی در سطوح مختلف اقدام می کند.

کشاورز با اشاره به اینکه در مجموع بیش از ۲۰۰ نفر از کارکنان، ادارات گاز نواحی، ساختمان مرکزی، انبار کالا و ارباب‌رجوع شرکت در این مانورها شرکت کرده و نقاط ضعف و قوت آنان شناسایی شده است، گفت: اجرای مانور در راستای آمادگی نیروهای این شرکت برای مقابله با حوادث مختلف امری ضروری است و قطعا این اقدام باعث افزایش توانمندی نیروها در شرایط واکنش اضطراری می‌شود.

وی هدف اصلی شرکت گاز استان را ارائه کار کیفی و خدمات مستمر و مداوم به مشترکین گاز طبیعی خواند و افزود: برگزاری این مانورها با هدف کاهش حوادث، حفظ شاخص‎های ایمنی و واکنش در شرایط اضطراری و بدون اطلاع پیشین برگزار شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تصریح کرد: حضور در ۲ مانور صفر لحظه‌ای استانی و کسب رتبه برتر در بین دستگاههای اجرایی استان، حضور در مانور منطقه ای شرکت‌های تابعه وزارت نفت از اقدامات مهم در راستای اجرای مانور‌های سال گذشته بوده است.

کشاورز در پایان گفت: در برخی از مانور‌های اجرا شده، مسئولان و کارشناسان مدیریت بحران و پدافند غیر‌عامل استان شرکت نموده و ارزیابی این مانورها را به عهده داشته‌اند که موفق به کسب بالاترین نمره ارزیابی شده اند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری