شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » بزرگ نمایی مشکلات و چالش ها راهبرد دشمن برای القای ناامیدی در جامعه است

به گزارش خبرنگار  ما حجت الاسلام والمسلمین”اله نورکریمی تبار” در خطبه های نماز جمعه ایلام، اظهار کرد: در پی سفر وزیر خارجه ایران به چهار کشور خلیج فارس، کشور امارات متحده عربی و همپیمان آمریکا به ائتلاف ایران پیوسته اند و این بیانگر اقتدار منطقه ای و بین المللی ایران محسوب می شود.

وی تصریح کرد: در بُعد سیاست خارجی نیز شکسته شدن برخی تحریم ها، افزایش صادارات، سفر به ۱۹ کشور دنیا، سفر سران ۱۴ کشور به ایران، انعقاد ۲۰۰ تفاهم نامه با کشورهای مختلف، ایجاد ارتباط با کشورهای همسایه و آمریکای لاتین، افزایش صادرات محصولات نفتی و غیرنفتی از نکات مثبت سیاست خارجی دولت سیزدهم جهت ترسیم آینده ای مطلوب برای ایران است.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی یادآور شد: امروز سالروز اشغال ایران توسط جبهه متفقین و تبعید رضاشاه توسط انگلیس به خارج از کشور است و گذشته تحقیر شده این کشور در زمان پهلوی در تاریخ ثبت شده است و ایران در حالی توسط قوای متفقین اشغال شد که هیچ مقاومتی در برابر این متجاوزان صورت نگرفت در حالی که در دوران جنگ تحمیلی رزمندگان غیرتمند ایرانی اجازه تصرف یک وجب از خاک ایران را به رژیم بعث ندادند.

وی تاکید کرد: سفیر انگلیس به شاه قانونی مملکت و در داخل ایران دستور می دهد که خاک کشور خود را ترک کند و عکس العمل شاه دست نشانده در برابر این گستاخی انگلستان، تمکین و اجرای دستور این کشور اجنبی و پذیرش بدون مقاومت تبعید بود.

خطیب نماز جمعه ایلام افزود: اما اکنون ناوهای انگلیس و آمریکا یا هر کشور متخاصم دیگری اجازه جرات ورود به حریم آب های ایران را ندارند و در صورت ورود به آب های ایران مجبور به تکلم به زبان فارسی و ترک آب های ایران هستند و این اقتدار از برکت شهدا و ولی فقیه و اقتدار نیروی دریایی ایران اسلامی است.

وی یادآور شد: هم اکنون هرچند ۸۰۰ هزار بشکه نفت ما را آمریکا در آب های ایالت تگزاس غصب و تصرف کرده است اما هیچ شرکتی جرات برداشتن نفت این نفتکش را ندارد چرا این شرکت ها از برخوردهای انتقام جویانه نیروهای ایرانی واهمه دارند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ادامه داد: آمریکا به درجه ای از اضمحلال رسیده که مجبور به معامله با ایران شده و جمهوری اسلامی این کشور و حامیانش را در تنگنای انتخاب بین بد و بدتر قرار داده و جریان اخیر آزادسازی ۶ میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران در کره جنوبی بیانگر ضعف امریکا در برابر ایران بود به گونه ای که ۲۶ سناتور این کشور توافق بایدن با ایران را حاصل باج دادن به ایران دانستند.

بزرگ نمایی مشکلات و چالش ها راهبرد دشمن برای القای  ناامیدی در جامعه است

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با سران سپاه به مسئولان توصیه کردند که با کار و فعالیت جهادی امور را پیش ببرند و بر تلاش دشمن برای تصعیف اقتدار ایران اسلامی تاکید و آینده کشور را روشن و امیدوارکننده ترسیم کردند.

امام جمعه ایلام ادامه داد: به فرموده امام راحل احیا و بقای اسلام در گرو و حاصل زنده نگه داشتن محرم و صفر و عزای حسین ابن علی (ع) است و مردم استان ایلام هم به عنوان میزبان اصلی زائران هستند و به برکت سالار شهیدان، این استان پایتخت خادمان زائران اربعین نام گرفته است.

وی به واقعه هشتم شهریور اشاره کرد و یادآور شد: حادثه تروریستی هشتم شهریورماه و سالروز شهادت شهید رجایی رییس جمهور و شهید باهنر نخست‌ وزیر ایران یک روز تلخ اما تاریخی است و ایران در بهبوهه تحریم، جنگ تحمیلی و درگیری های داخلی در یک زمان رییس جمهوری و نخست وزیری خود را از دست داد.

حجت الاسلام کریمی تبار تاکید کرد: این شهدای گرانقدر در مدت عمر کوتاه فعالیت خود مسیر مردمی بودن، تواضع و فروتنی را در پیش گرفتند و اکنون راه و سیره عملکردی و رفتاری آن‌ها باید الگویی برای مسئولان تبدیل شود.

خطیب نماز جمعه ایلام ادامه داد: هفته دولت فرصتی برای اعلام خدمات و عملکرد ادارات به افکار عمومی و پذیرش مطالبات و انتقادات مردم و پیگیری خواسته های آنها است.

وی تاکید کرد: یکی از راهبردهای مهم دشمن سیاه و بزرگ نمایی مشکلات و چالش ها و القای حس بدبینی و بی اعتمادی مردم نسبت به نظام و مسئولان و تلاش برای نادیده گرفتن خدمات و اقدامات دولت است.

امام جمعه ایلام، رییس جمهور را مسئولی ساده زیست، تلاش گر، دارای مواضع ضد فساد اداری، فردی انقلابی و روحیه جهادی معرفی کرد و گفت: دولت سیزدهم در بعد اقتصادی با وجود مشکلات و موانع اما خدمات خوبی را در کشور انجام داده و با توجه به بدهکاری های دولت پیشین، توانست رشد اقتصادی کشور را به ۴.۴ درصد برساند هرچند دورنمای ترسیمی برای رشد اقتصادی ۸.۸ درصد است.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار ادامه داد: در بخش صنعت و تولید نیز کشور به رشد ۶.۵ درصد رسیده و بنگاه های اقتصادی نیمه تعطیل و راکد به عرصه تولید بازگشت و تکمیل طرح های نیمه تمام از اولویت برنامه های دولت قرار گرفت.

وی یادآور شد: افزایش رشد سرمایه گذاری از صفر به ۶.۷ درصد از دیگر موفقیت های دولت سیزدهم است و کاهش رشد نقدینگی و عدم چاپ پول بدون پشتوانه از دیگر اقدمات مفید اقتصادی دولت سیزدهم محسوب می شود.

به گفته امام جمعه ایلام، اکنون ۹۷ درصد مجوزهای صادرات به صورت الکترونیکی و با هدف تسهیل در صدور مجوزها انجام می گیرد و با این اقدام روند تخلف هایی چون ارتشا و رانت خواهی برای اخذ مجوز به اسم صادرات و واردات کاهش یافته یا مسدود شده است و کشور در دولت سیزدهم با رشد اقتصادی، موانع تولید و افزایش صادرات را تقویت کرد.

وی مطالبه اصلی مردم را کاهش تورم ذکر و بیان کرد: کشور در سال گذشته ۴۶ درصد تورم رشد داشت که این امر باعث کوچک شدن سفره های مردم و فشار اقتصادی به آنها شد و انتطار بحق مردم تلاش دولت برای بهبود وضعیت معیشت و اقتصادی جامعه و رییس جمهور با تشکیل یک تیم توانمند اقتصادی قدم های اساسی برای بهبود وضعیت معیشت مردم و کاهش تورم انجام دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری