شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » بهره‌مندی بیش از ۲ هزار ۱۷۵ نفر دانش‌آموز ایلامی از آموزش‌های طرح دادرس

حمزه محمدی‌مقدم سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان ایلام شامگاه چهارشنبه ۹ اسفند ماه در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام، گفت: از مهرماه سالجاری دوازدهمین دوره طرح ملی دادرس در ۷۴ مدرسه سطح استان ایلام در حال اجرا است.

وی افزود: این دوره نیز همچون سال‌های گذشته با همکاری آموزش و پرورش با هدف ارتقای سطح آمادگی و آماده‌سازی دانش‌آموزان برای مقابله با حوادث غیرمترقبه به اجرا درآمده است.

سرپرست جمعیت هلال‌احمر ایلام، ادامه داد: این طرح در مدارس دخترانه و پسرانه دوره اول متوسطه استان با حضور ۸۳ مربی آموزش دیده هلال احمر انجام می‌شود.

محمدی‌مقدم خاطرنشان کرد: تاکنون در ۷۴ مدرسه سطح استان آموزش‌ها به پایان رسیده و ۲ هزار و ۱۷۵ دانش آموز از آموزش‌های طرح دادرس بهره‌مند شده‌اند.

وی تصریح کرد: پس از تدریس سرفصل‌ها توسط مربیان هلال‌احمر و آزمون درون مدرسه‌ای گروه‌های منتخب به مسابقات شهرستانی، استانی و کشوری راه پیدا می‌کنند.

سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان با اشاره به این که در طرح دادرس دانش‌آموزان ضمن آشنایی کامل با هلال‌احمر مفاهیم و آموزش‌های دیگم یاد می‌گیرند، افزود: هشت آیتم امدادی شامل مخاطرات طبیعی، ارزیابی و کنترل علایم حیاتی، احیاء قلبی و ریوی، آسیب‌های بافت نرم، آسیب‌های اسکلتی و مفصلی، انتقال و حمل مصدوم، اطفاء حریق و سوختگی، اسکان اضطراری را به صورت تئوری و عملی فرا می‌گیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طرح دادرس “دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت” را سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر با هدف خود امدادی، دگر امدادی، ترویج فرهنگ نوع‌دوستی، کمک به دیگران و نهادینه‌سازی این فرهنگ در بین جوانان بویژه دانش‌آموزان با همکاری وزارت آموزش و پرورش اجرا می‌کند.

  • نویسنده: فریبا میرزایی 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری