شما اینجا هستید

آب، برق، انرژی » بهره‌مندی ۶ هزار و ۸۰۵ خانوار ایلامی از طرح جهاد آبرسانی

محمد محمدی صبح پنج‌شنبه در گفت و گو باخبرنگار انعکاس ایلام، با اشاره به اقدامات جهاد آبرسانی در روستاهای استان ایلام، اظهار کرد: ۱۰ شهرستان و ۱۲۸ روستای استان تحت پوشش این طرح قرار دارند.

وی با بیان اینکه با اجرای کامل این طرح، ۶ هزار و ۸۰۵ خانوار در نقاط مختلف استان از آب شرب پایدار برخودار می‌شوند، افزود: ۲۱ هزار و ۷۶۶ نفر در مجموع از اجرایی این طرح در نقاط مختلف به ویژه مناطق روستایی استان بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی اجرای این طرح در استان ۷۳/۹ درصد است، ابراز کرد: کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح، پنج هزار و ۷۰ میلیارد ریال است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با بیان اینکه تا کنون ۵۰ روستای استان از طرح جهاد آبرسانی بهره‌مند شده‌اند، یادآور شد: در حال حاضر عملیات اجرایی طرح جهاد آبرسانی در سطح ۴۵ روستای این استان در جریان است.

محمدی ابراز کرد: حفاری ۲ حلقه چاه، بهسازی ۳ دهنه چشمه و ایجاد پنج ایستگاه پمپاژ از جمله اقدامات انجام شده برای اجرای طرح جهاد آبرسانی است.

وی افزود: این طرح شامل ۲۴۹ کیلومتر خطوط انتقال، ۴۳۸ کیلومتر شبکه توزیع و ۳۷ مخزن به حجم ۱۲ هزار و ۵۵۰ متر مکعب آب است.

گفتنی است؛ طرح جهاد آبرسانی طی تفاهم نامه بین وزارت نیرو و سازمان بسیج سازندگی در سطح کشور برای مقابله با تنش آبی و رفع مشکل آب شرب روستاهای محروم در حال اجرا است.

تا کنون ۱۹۹ کیلومتر خطوط انتقال آب، ۲۳۰ کیلومتر شبکه توزیع، حفر ۲ حلقه چاه و بهسازی یک دهنه چشمه در راستای اجرای طرح جهاد آبرسانی در این استان اجرا شده است.

  • نویسنده: فریبا میرزایی 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری