شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » بهره مندی ۱۳هزار و ۸۰۰ ایلامی از خدمات مشاوره بهزیستی

به گزارش انعکاس ایلام؛ حسین نورعلیوند روز یکشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: این افراد با مراجعه به مراکز مشاوره حضوری و مرکز صدای مشاور بهزیستی خدمات مورد نیاز را دریافت کرده اند.

وی با ذکر اینکه عمده این افراد به مراکز مشاوره حضوری اعم از دولتی و غیر دولتی به تعداد هشت هزار نفر مراجعه داشته اند، افزود: مابقی مراجعان به تعداد حدود پنج هزار و ۸۰۰نفر با تماس از طریق خط ۱۴۸۰مشاوره تلفنی دریافت کرده اند.

مدیرکل بهزیستی ایلام عمده ترین و بیشترین علت مراجعه و تماس با این مراکز را از نظر اختلال را به ترتیب اختلال شخصیت، اختلال اضطرابی و اختلال کودکان و نوجوانان و از نظر مشکل را به ترتیب زناشویی، بین فردی، ازدواج و تربیت کودک عنوان کرد و گفت: بیشترین میزان تحصیلات تماس گیرندگان و مراجعان فوق دیپلم و لیسانس به بالا هستند.

نورعلیوند عمده ترین گروه سنی تماس گیرندگان را ۲۰تا ۴۰سال عنوان کرد و گفت: مجتمع خدمات مشاوره این اداره کل در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، افزایش سطح رضایتمندی از زندگی و گسترش فرهنگ مشاوره در زمینه های مختلف مشاوره خانواده، کودک، پیش از ازدواج، زوج درمانی، فردی و روان درمانی، شغلی و تحصیلی و غیره به عموم مردم ارائه خدمت می کند.

به گفته وی، علاوه بر اینکه ۳۴ مرکز مشاوره حضوری دولتی و غیردولتی در استان فعال است، صدای مشاور به شماره ۱۴۸۰نیز همه روزه از ساعت هشت الی ۲۴آماده پاسخگویی و ارایه مشاوره رایگان به تماس گیرندگان است.

نویسنده : فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری