شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » بیش از ۸۰ هزار نفر ساعت آموزش‌های مهارتی در هلیلان

به گزارش انعکاس ایلام در راستای گسترش آموزش های مهارتی به جوانان جویای کار و مشارکت مردم در امر تولید و سازندگی و رفع بیکاری به ویژه تامین فضای مناسب جهت گسترش کارگاههای آموزشی، رئیسی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام با عیوضی فرماندار هلیلان دیدار کردند.

بنابراین گزارش در این دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن تاکید بر مهارت افزایی، فقر مهارتی در بین جوانان را معضل بزرگی عنوان کرد و اظهار داشت؛ دست اندرکاران باید با اتخاذ سیاست های لازم زمینه را برای مهارت افزایی جوانان هموار نمایند.

وی در ادامه به عملکرد این اداره کل در شهرستان اشاره کرد و افزود؛ در سال گذشته بیش از ۸۰ هزار نفر ساعت آموزش‌های مهارتی انجام شده است.

رئیسی در ادامه به نوپا بودن شهرستان هلیلان اشاره کرد و اظهار داشت؛ برای گسترش فضای آموزشی لازم است همکاری و هماهنگی فرماندار با سایر نهادها در زمینه تامین فضای آموزشی و در امتداد آن خرید زمین و ساخت مرکز آموزشی مناسب اقدام نماییم.

در ادامه این دیدار عیوضی فرماندار دهلران به پتانسیل و ظرفیت شهرستان در ایجاد رشته های فنی و صنعتی اشاره کرد و عنوان کرد؛ ایجاد رشته های جوشکاری آرگون، تراشکاری، برق صنعتی و ساختمان، مکانیک خودرو از اولویتهای این شهرستان می باشد.

وی در ادامه به احداث پتروشیمی در شهرستان اشاره کرد و افزود، لزوم ایجاد کارگاههای مرتبط با پتروشیمی از دیگر اولویتهای ایجاد اشتغال برای جوانان این منطقه می باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان در پایان این دیدار اظهار داشت، تمام تلاش خود و مجموعه اداره کل را برای تامین فضای آموزشی مناسب و ایجاد چند کارگاه صنعتی در شهرستان هلیلان به انجام برساند.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری