وی افزود: در سال زراعی ۱۴۰۱_۱۴۰۲ و با اجرای پروژه ها و شبکه های آبیاری حدود ۴۰۰ هزار تن گندم در ایلام تولید و در این بخش جز ۶ استان برتر کشور است.

رییس سازمان جهادکشاوززی ایلام گفت:  اجرای روش‌های زراعی و افزایش ضریب نفوذ بذر باعث افزایش کیفیت گندم تولیدی استان شده است.

عزیزان ادامه داد: در دهه فجر فجر سال جاری ۷۳ پروژه عمرانی و زیر بنایی در سطح ۱۲ شهرستان ایلام با اعتبار یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل تسهیلات استانی و وزارت افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی عنوان کرد: این طرح ها در حوزه های آب و خاک به تعداد ۳۸ پروژه، دام و طیور به تعداد  ۱۲ طرح، شیلات و آبزیان به تعداد ۸ طرح، باغبانی گلخانه به تعداد ۱ طرح، صنایع کشاورزی به تعداد  ۲ مورد، منابع طبیعی و آبخیزداری به تعداد  ۹ طرح و تعاون روستایی به تعداد ۲ طرح خواهد بود.

رییس سازمان جهادکشاورری ایلام بیان داشت: در حال حاضر ۲۵ پروژه آب و خاک و ۴ ایستگاه پمپاژ شاخص  در استان نیمه تمام و یا با پیشرفت مناسبی در حال اجرا هستند.

وی تاکید کرد: تکمیل واحدهای صنعتی نیمه تمام و راکد استان در دستور کار قرار دارد و در این راستا اقدامات مهمی انجام و یا در دست اقدام است.

رئیس سازمان جهادکشاورری ایلام تصریح کرد: این استان با داشتن دو میلیون واحد دامی معادل نیم درصد جمعیت دامی کشور را در اختیار دارد.

وی خاطر نشان کرد: مجموع تولیدات دامی استان بالغ بر ۹۸ هزار ۷٠٠ تن شامل گوشت قرمز، گوشت سفید، عسل و.. است.

 

  • نویسنده : فریبا میرزایی