شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » تأمین و توزیع بیش از ۱۷ هزار و ۶۵۸ تن کود شیمیایی در استان ایلام

به گزارش انعکاس ایلام؛ سیامک بیگی گفت: با تلاش و همت مجموعه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، علی‌رغم وجود موانع ناشی از تحریم و مشکلات بودجه‌ای و یارانه‌ای، از ابتدای سالجاری تا ۲۹ مهر ، مقدار ۱۷ هزار و۶۵۸ تن کود مورد نیاز استان تأمین و تدارک دیده که از این مقدار ۵ هزار و ۹۲۹ تن در مهر ماه توزیع شده است .
بیگی با تاکید بر اینکه برنامه مصوب سال جاری تامین ۵۶ هزار و ۹۱۹ تن انواع کود‌های ازته، فسفاته و پتاسه اعلام شده است، گفت: بخش عمده آن حدود ۹۰ درصد از محل منابع داخلی تامین خواهد شد و به صورت یارانه‌ای در اختیار کشاورزان استان قرار خواهد گرفت.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ایلام: با توجه به برنامه ابلاغی سال ۱۴۰۲ تا کنون بیش از ۳۱ درصد از برنامه فوق تامین و توزیع شده است.
بیگی اضافه نمود بیشترین سهم دریافتی از این کود توزیعی را شهرستان دهلران با مقدار ۸ هزار و ۵۷۹ تن و ۵۳۹ کیلوگرم به خود اختصاص داد.
وی با اشاره به برنامه خودکفایی کشور در زمینه تولید کود‌های کشاورزی بیان‌کرد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به عنوان مجری طرح خودکفایی سعی دارد طی سه سال آینده در زمینه تولید کود‌های فسفات و پتاس در کشور به خودکفایی برسد که نه تنها نیاز کشور در این زمینه بطور کامل برطرف شود، همچنین امکان صادرات مازاد نیاز داخلی این نوع کود‌ها نیز فراهم خواهد شد.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری