شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » تبدیل وضعیت ۴۵۰۰ نفر از ایثارگران در ادارات استان ایلام

به گزارش انعکاس ایلام؛ جمال اسدی با اشاره به اینکه بیش از ۸۸ هزار نفر را خانواده‌های شهدا، ایثارگر، جانباز و آزادگان تشکیل می‌دهند،اظهار کرد:از مجموع ایثارگران شاغل در دستگاه‌های اجرایی استان تاکنون چهار هزار و ۵۰۰ نفر تبدیل وضعیت شده اند، نیاز است شرکت‌های نفت و گاز به این قانون اهتمام ویژه داشته باشند.

وی افزود:حدود ۲۴ جلسه در ارتباط با تبدیل وضعیت ایثارگران در استان برگزار شده است، و همچنین در سال گذشته وام اشتغال ۱۵۰ میلیون تومانی به ۳۵۰ نفر پرداخت شده است.

اسدی گفت: یکی از مهمترین اولویت‌های سال جاری در بنیاد شهید ایلام، ساخت فیلم با موضوع نقش مردم استان در دفاع مقدس است، مسئولان به این مسئله برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی رشادت‌های مردم استان اهتمام دارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام با اشاره به برگزاری یادواره‌های مختلف شهدا در مناطق مختلف استان، افزود: در قالب طرح سپاس ۱۶ هزار دیدار با خانواده‌های شهدا، ایثارگر، جانباز و آزاده با حضور مدیران و مسئولان ارشد استان انجام شده است.

وی تصریح کرد:بنیاد شهید در بحث ارائه تسهیلات برای ساخت مسکن، اشتغالزایی، دارو و درمان و … با جامعه خود خدمات رسانی می‌کند، دستگاه‌های اجرایی نیز موظف هستند یک درصد اعتبارات را به حوزه ترویج ایثار و شهادت اختصاص دهند.

اسدی با اشاره به نقش و جایگاه ویژه دفاع مقدس در استان، بیان کرد: دفاع مقدس ۱۱ روز قبل از آغاز رسمی، در استان ایلام و با شهادت روح الله شنبه‌ای در ۲۰ شهریورماه آغاز شد.

وی گفت: یکی از اقدامات مهم و ارزشمند در استان با همکاری تمامی نیروی‌های مسلح و به خصوص سپاه، تشکیل سه هزار و ۱۰۰ پرونده برای رزمندگان فاقد مدارک بالینی در بوده است.

اسدی با اشاره به ساخت زائرسرای بنیاد شهید در مهران با پیشرفت فیزیکی مناسب، گفت: ساخت یک درمانگاه با همکاری بخش خصوصی نیز در شهر ایلام در حال انجام است.

استان ایلام در دفاع مقدس بیش از سه هزار شهید، ۱۱ هزار جانباز و ۳۳۸ نفر آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده که به نسبت جمعیت بیشترین ایثارگر کشور متعلق به استان ایلام است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری