شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » تجلیل از ۵۰۰ پیشکسوت جنگ و فعال دفاع مقدس

به گزارش انعکاس ایلام، سرهنگ محمد حسین فولادی اظهار کرد: در همایش جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز افرادی چون ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس، زنانی که در پشت جبهه ها یا خطوط مقدم فعالیت داشتند، نویسندگان، نخبگان و هنرمندان فعال در حوزه دفاع مقدس تجلیل می شوند.

وی افزود: یکی از مهمترین اهداف انتخاب عنوان جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز ایجاد پیوند بین نسل جوان و نوجوان دفاع مقدس با جوانان و نوجوانان جنگ ندیده امروز و پیوند مفاهیم ایثار و شهادت در گروه هایی چون دفاع مقدس، مدافعان حرم، امنیت و سلامت است.

فولادی یادآور شد: در هفته دفاع مقدس روز پنجشنبه فرماندهان نیروهای مسلح نظامی و انتظامی تحت عنوان تجدید میثاق با ولایت و رهبری با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام دیدار می کنند و صبح جمعه هم رژه اقتدار نیروهای مسلح همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

وی ادامه داد: مهمانی لاله ها با حضور مردم و مسئولان در گلزارهای شهدا پنجشنبه ششم مهرماه برگزار می شود و همچنین اجرای یادواره های شهدا و سرکشی از خانواده های ایثارگران دوران دفاع مقدس از جمله خانواده شهدا و جانبازان از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس استان است.

فولادی اضافه کرد: شهرداری ها و فرمانداری های سراسر استان مکلف به آذین بندی و فضاسازی معابر عمومی با محتوای دفاع مقدس و جنگ تحمیلی هستند و همچنین راویان جهت تبیین و بازگویی جنگ و دستاوردهای دفاع مقدس به مدارس و بین دانش آموزان اعزام می شوند.

وی تجلیل از زنان فعال در حوزه دفاع مقدس را یکی از مهمترین برنامه های این هفته ذکر و تاکید کرد: آن گونه که باید به نقش زنان استان ایلام در دوران جنگ تحمیلی پرداخته نشده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه نسل جوان و نوجوان مهمترین سرمایه های جامعه محسوب می شوند، ادامه داد: باید افتخارات، شجاعت، جسارت، معنویت و فضیلت شهدا و ایثارگران جوان و نوجوان دفاع مقدس و مدافعان حرم به نسل جدید و قشر دانشجویان و دانش آموزان منتقل شود.

وی دفاع مقدس را یک دانشگاه و مکتب انسان ساز توصیف کرد و گفت: آثار و برکات این مکتب تعالی بخش برای تمام بشریت و انسان های آزاده و آزادی خواه آموزنده است و نسل جوان و نوجوان باید بیشتر از گذشته با دفاع مقدس و دستاوردهای آن آشنا و مانوس شوند.

فولادی اظهار کرد: باغ موزه دفاع مقدس در طول سال میزبان مدارس و دانش آموزان از اقصی نقاط استان در مقاطع مختلف تحصیلی است و از اول مهر پارسال تاکنون ۱۶ هزار دانش آموز ضمن بازدید از بخش های مختلف موزه از برنامه های فرهنگی و معنوی این مکان نیز بهره مند شدند.

 

  • نویسنده؛ فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری