شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » تربیت نیروی ماهر و متخصص مهم‌ترین رسالت دانشگاه فنی و حرفه‌ای است

به گزارش انعکاس ایلام؛ محمد نظری اظهار کرد: دانشکده فنی و حرفه ای تا سال ۱۳۹۰ با عنوان آموزشکده‌ فنی و حرفه‌ای تحت نظر مدارس عالی فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش فعالیت می کرد که بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی این آموزشکده ها که تعداد آنها در سراسر کشور حدود ۱۷۰ مورد بود از این وزارتخانه منفک و تحت عنوان دانشگاه فنی و حرفه ای به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتقل شده و فعالیت خود را ادامه دادند.

وی افزود: رسالت اصلی این دانشگاه پرورش و تربیت نیروی ماهر، متخصص، کاربلد و آچار بدست برای جامعه است و مخاطب آن نیز فارغ التحصیلان هنرستان ها محسوب می شوند که ادامه تحصیل خود را در این دانشگاه می گذرانند.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای ایلام یادآور شد: اولویت تحصیل دانشجویان این دانشگاه در مقطع کاردانی است، هرچند در مقطع کارشناسی نیز دانشجو می پذیرد و هدف از این امر این است که افراد هرچه سریع تر و با کمترین زمان ممکن و بیشترین توان مهارتی، دانش آموخته شده و وارد بازار کار شوند.

نظری تاکید کرد: دانشکده فنی و حرفه ای ایلام هم اکنون دارای ۱۱ عضو هیات علمی با حدود یک هزار و ۴۰۰ دانشجو است که در قالب ۲ آموزشکده پسران و دختران فعالیت می کند.

وی اضافه کرد: تعداد دانشجویان پسر این دانشگاه حدود ۷۰۰ نفر و به همین تعداد نیز دانشجوی دختر در حال تحصیل هستند.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای ایلام گفت: رشته های برق ، رایانه، عمران، معماری، پالایش گاز، مکانیک خودرو و حسابداری در بخش پسران و رشته های فتوگرافیک، رایانه، طراحی و دوخت، صنایع شیمیایی، حسابداری و معماری نیز در بخش دختران این دانشگاه دایر است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری