شما اینجا هستید

ویژه خبری » تشدید نظارت بر شهربازی های ایلام با شروع فصل تابستان
گروه : ویژه خبری

به گزارش انعکاس ایلام؛ مهناز همتی با اعلام این خبر اطهار داشت: با فرا رسیدن فصل تابستان بازار پارک‌ها و وسایل شهربازی برای کودکان و نوجوانان رونق زیادی می گیرد، موضوعی که در این میان خودنمایی میکند غیر استاندارد بودن برخی از وسایل شهربازی ها است که نگرانی مردم را برای فرزندانشان بدنبال دارد.

وی افزود: شهربازی‌ها نه تنها برای قشر سنی کودک و نوجوان و جوان که اتفاقا برای شمار زیادی از بزرگسالان هم یکی از نخستین گزینه‌های انتخابی و تخلیه هیجان در اوقات فراغت است، اما تخلیه هیجانی و شادی در این مکانها همیشه پایان خوشی نداشته و گاهی به علت استاندارد نبودن همین وسایل اتفاقات ناگواری رخ می دهد.

مدیرکل استاندارد ایلام، گفت: با توجه به فصل تابستان و افزایش استفاده از مکان‌های تفریحی از جمله شهرهای بازی، نظارت مستمری بر مجموعه شهربازی های استان توسط بازرسان این اداره کل صورت خواهد گرفت.

همتی با بیان اینکه برای حفظ امنیت و سلامت جانی استفاده کنندگان از این وسایل نظارت خود را بر کیفیت و میزان ضریب امنیت این وسایل افزایش داده‌ایم، تاکید کرد: ایجاد امنیت خاطر برای استفاده از وسایل بازی در محیطی استاندارد و با آرامش را برای هم استانی‌های عزیز برخود واجب می‌دانیم و انتطار می رود استفاده کنندگان هم در هنگام استفاده از وسیله بازی، مدارک مبنی بر استاندارد بودن وسیله را از مالک وسیله مطالبه نمایند و در صورت عدم ارایه مدارک لازم، به هیچ وجه از وسیله بازی استفاده ننماید.

وی با بیان اینکه، در حال حاضر شهربازیها به دو گروه: شهربازی متعلق به شهرداری‌ها و شهربازی‌های متعلق به بخش خصوصی تقسیم می‌شوند گفت: شهربازی‌های متعلق به شهرداری‌ها هیچکدام استاندارد نیستند و شهرداری‌ها هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده‌اند و شهربازی‌های متعلق به بخش خصوصی که از تعداد ۵۸ مورد تحت پوشش تعداد ۴۹ مورد استاندارد دریافت کرده‌اند.

همتی یادآور شد: از ابتدای سال تا کنون تمام وسایل بازی، مورد بازرسی کارشناسان و بازرسان شرکت‌های بازرسی قرار گرفته اند و اقدامات قانونی برای تمامی آنها صورت گرفته است

وی ادامه داد: چالش ما برای استاندارد سازی شهرداریها می‌باشند که عمده وسایل بازی عمومی تحت پوشش آنهاست و هیچ اقدامی برای استاندارد سازی انجام نمی‌دهند.

همتی در پایان گفت: از همشهریان عزیز تقاضامندیم در صورت مشاهده هرگونه وسیله بازی غیراستاندارد، موارد را به سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۱۵۱۷، رسیدگی به شکایات اداره کل استاندارد استان اطلاع دهند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری