شما اینجا هستید

دسته‌بندی نشده » تشکیل ۲۱ هزار ۵۸۲ پرونده در اداره کل پزشکی قانونی ایلام
نویسنده : سمیه آذرمهر

به گزارش انعکاس ایلام؛ دکتر مهرشاد طهماسبی روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: سیاست سازمان پزشکی قانونی کاهش تشکیل پرونده کمیسیون پزشکی بوده و متقابلا تشکیل “کمیته تحصصی” در راس برنامه های این سازمان قرار گرفته است.

وی افزود: در ده ماهه سال جاری ۷ هزار ۱۹٠ آزمایش در آزمایشگاه تشخیصی پزشکی قانونی انجام گرفته که این میران نسبت به مدت مشابه سال گذشته  ۲۸ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل پزشکی قانونی ایلام با بیان اینکه ۳ درصد فعالیت های پزشکی قانونی مربوط به معاینات بالینی است، گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه ۱۳ هزار ۸۸٠ پرونده معاینات بالینی تشکیل که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد افزایش یافته است.

دکتر طهماسبی خاطرنشان کرد: در بحث معاینات اجساد در این بازه زمانی ۴۴۴ پرونده تشکیل شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته  ۱۳.۶ درصد افزایش یافته است.

وی در خصوص تشکیل پرونده کمیسیون پزشکی نیز ادامه داد: در این راستا ۶۸ پرونده در سال جاری تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد افزایش یافته است.

تشکیل ۲۱ هزار ۵۸۲ پرونده در اداره کل پزشکی قانونی ایلام

مدیرکل پزشکی قانونی ایلام اضافه کرد: در ده ماهه سال جاری،  ۲۱ هزار ۵۸۲ پرونده در اداره کل پزشکی قانونی ایلام تشکیل شده که از این میران ۲ هزار و ۹۲٠ پرونده مربوطه به ضرب و جرح ناشی از تصادف و ۲ هزار و ۶٠۴ مورد نیز مربوط به نزاع است.

وی در ادامه پرونده های تشکیل شده در حوزه حوادث کار در ده ماهه سال جاری را  ۲۱۹ پرونده عنوان کرد و گفت: در این بخش ۲٠ درصد نسبت به مدت مشابه، سال گذشته کاهش ثبت شده است.

دکتر طهماسبی ادامه داد: همچنین در این مدت ۷۱۶ پرونده معاینات روان پزشکی در اداره کل پزشکی قانونی استان تشکیل و رسیدگی شده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، ۸ نفر فوتی ناشی از مسمویت با گاز مونوکسید کربن در اداره کل پزشکی قانونی ثبت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷درصد کاهش یافته است.

مدیرکل پزشکی قانونی ایلام اضافه کرد: همچنین در این مدت ۱۴ مورد فوتی ناشی از تصادفات درون شهری و ۱۳۳ مورد تصادفات برون شهری ثبت شده که این میران نسبت به مدت مشابه سال گذشته  ۳۹ درصد افزایش یافته است.

وجود ۱۲ پزشک شاغل در اداره کل پزشکی قانونی ایلام 

وی در ادامه با بیان اینکه حدود ۹٠٠ پزشک قانونی در ادارات کل پزشکی قانونی سراسر کشور وجود دارد گفت:  در حال حاضر جذب و نگهداری این پزشکان به سبب سختی کار، شرایط روحی و روانی و پایین بودن حقوق و مزایای بسیار سخت است.

دکتر طهماسبی عنوان کرد: تعداد پزشکان شاغل در اداره کل پزشکی قانونی ایلام ۱۲ نفر می باشد که از این تعداد سه پزشک متخصص است.

مدیرکل پزشکی قانونی ایلام بیان داشت: در سال جاری  بودجه هزینه های پزشکی قانونی استان به مختصر افزایش یافته که این میزان پاسخگوی خرید تجهیزات نمی باشد و نیازمند توجه ویژه مسوولان ارشد استان و کشوری است.

وی افزود : هم اکنون معاینات اجساد در دو شهرستان دره شهر و دهلران انجام می شود.

صدور ۷۰ جواز دفن زائران اربعین در پزشکی قانونی ایلام

دکتر طهماسبی یادآور شد:  در اربعین سال جاری جسد ۷٠ زائر در اداره کل پزشکی قانونی ایلام معاینه و جواز دفن انان صادر شد.

وی گفت: همچنین ۶۰ پرونده سقط جنین در ده ماهه سال جاری در اداره کل پزشکی قانونی ایلام تشکیل و ثبت شده است.

به گفته ی مدیرکل پزشکی قانونی ایلام، در حال حاضر تنها مرکز پزشکی قانونی شهر ایلام ملکی و  ۷ اداره پزشکی قانونی شهرستان های استان امانی و استیجاری هستند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری