شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » تشکیل ۳۰۰ پرونده برای زوجین نابارور در ایلام

به گزارش انعکاس ایلام؛ دکتر “نورالدین رحیمی” گفت: تعداد یک هزارو ۱۰۰ زوج نابارور در استان نشان دار شده اند که این امر با تأیید پزشکان مربوطه صورت گرفته است.

وی افزود: برای این تعداد تا کنون مبلغ یک میلیارد و نهصد میلیون تومان از سوی بیمه سلامت استان جهت هزینه‌های درمانی مربوطه پرداخت شده است.

“رحیمی” با اشاره به اینکه زوج‌های نابارور با تأیید پزشکان متخصص نشان دار می‌شوند و می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند، بیان کرد: زوجین حتما باید تحت پوشش بیمه سلامت باشند تا بتوانند نشان دار و از خدمات درمانی مورد نیازشان بهرمند شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام  سقف پرداخت هزینه‌ها از سوی بیمه را برای زوجین نابارور مجموعاً ۵۰ میلیون تومان و در ۳ نوبت اعلام کرد و ادامه داد: هم اکنون بیش از ۶۳ قلم دارو در خصوص ناباروری تحت پوشش بیمه سلامت است.

وی با بیان اینکه  افرادی که در ۵ دهک اول درآمدی قرار دارند، رایگان بیمه می شوند، افزود: در دهک ۶، بیمه شده از ۸۰ درصد تخفیف بیمه سلامت برخوردار می‌شود و پرداختی بیمه شده ۲۰ درصد می باشد، در دهک ۷ تخفیف ۷۰ درصد بوده و پرداختی بیمه شده ۳۰ درصد، در دهک ۸ تخفیف ۶۰ درصد و پرداختی بیمه شده ۴۰ درصد بوده و در دهک ۹ تخفیف بیمه ای ۵۰ درصد و پرداختی بیمه شده هم ۵۰ درصد است و فقط در دهک ۱۰ درآمدی تمامی پرداختی از سوی بیمه شده می باشد.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری