شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » تعاون روستایی استان ایلام رتبه نخست کشور در ایجاد کشت و صنعت‌های کشاورزی

به گزارش انعکاس ایلام/دکتر شکری اظهار داشت: در سالجاری یک واحد شرکت کشت و صنعت دیگر به ظرفیت فعالیت های تکمیلی کشاورزی استان اضافه شد.

وی افزود: دامنه فعالیت شرکت های کشت و صنعت، ترکیبی از فعالیت های کشاورزی، صنعتی و خدماتی است و شامل مراحل تولید، نگهداری، فرآوری، بازاریابی، توزیع و فروش محصولات کشاورزی است و یک زنجیره کامل در اقتصاد کشاورزی محسوب می شود.

ایشان افزودند، تعداد ۲ شرکت کشت و صنعت در شهرستان دهلران، و یک شرکت در هلیلان و اخیرا نیز با ایجاد یک شرکت کشت و صنعت در شهرستان آبدانان، تعداد شرکت های کشت و صنعت استان به ۴ مورد افزایش یافته است.

ایشان عنوان کردند: امسال به میزان ۱۲۷۴۵ تن بذور اصلاح شده و مورد نیاز کشاورزی استان از طریق شرکت های کشت و صنعت تعاون روستایی یاد شده، تولید و فرآوری شده است و برای کشت پاییزه به کشاورزان استان توزیع خواهد شد.

مدیر تعاون روستایی اظهار داشت: تعداد ۶۶ شرکت تعاونی تولید در بخش تولید محصولات استراتژیک کشاورزی توسط تعاون روستایی استان ایجاد و ساماندهی شده است و عمده اراضی کشاورزی استان را پوشش می دهند.

ایجاد این شرکت‌ها می‌تواند ظرفیت تاثیرگذار و مهمی برای برنامه‌ریزی توسط دستگاههای اجرایی برای انجام طرحهای الگوی کشت بهینه و افزایش تولید و بهره‌وری در بخش کشاورزی باشد.

دکتر شکری اظهار امیدواری کرد: که با شناسایی توانمندی‌های این شرکت ها، تعداد شرکت های کشت و صنعت در استان افزایش یابد و این مهم می‌تواند نقش تاثیرگذاری در توسعه و اقتصاد کشاورزی استان ایجاد نماید.

نویسنده؛ فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری