شما اینجا هستید

یادداشت » تمام قد در برابر مرام و معرفت مهران و مهرانی و در پیشگاه باعظمت این مردم ، سر تعظیم فرود می آوریم
گروه : یادداشت
نویسنده : فرزاد شیرزاد

انعکاس ایلام/شهر گرمسیری مهران دراستان ایلام در این فصل گرم سال با بیشینه دمای بالای ۵۰ درجه ای ، این روزها مملو از خودرو زائرین اربعین حسینی ع است که با وجود تردد حدود ۳ میلیونی زائران از این شهر برای عتبات عالیات که در برگیرنده حداقل ۷۰ درصد کل مترددین کشور به عراق می باشد که زبان و قلم را از وصف و نگارش هر مطلبی قاصر می گذارد.

بی شک آلودگی های ناشی از ترافیک ، مملو خودروهای پارک شده در معابر شهر و روی پیاده رو ها و بعضا پل های مقابل درب خانه ها ، ترددهای شبانه و آلودگی های صوتی ناشی از آن ، بوق ممتد خوردروها ، آژیر بی وقفه خودروهای امدادی ، پرواز های پشت سر هم هلیکوپترها بر فراز شهر ، صدای طبل و سنج و سُرنا ی زائران پیاده ، ازدحام جمعیت در معابر و کوچه پس کوچه های این شهر و… به خودی خود کلافه کننده و مخل نظم و آرامش و استراحت است اما آنچه تحمل این وضعیت را بر مردم شهر مهران آسان و بلکه شیرین کرده ، همان معرفت حسینی ع و مرام و غیرت دینی است که فراتر از همه مولفه ها در وجود هر مهرانی موج می زند وگرنه درهیچ قاعده و قانون و فرمولی حجم ۳ میلیون نفری در شهر کوچک حدود ۲۰ هزار نفری ، نمی گنجد.

مهران دیار عاشقان ثارالله و قدمگاه شهیدان ،پشت قباله خون هزاران شهید لاله گون است که روزگاری نه چندان دور ، با شعار زیارت کربلا سینه را سپر گلوله خصم کردند و با شعار “کربلا کربلا ما داریم می آییم ” ، این روزها را برای ملت مسلمان و البته قهرمان ایران اسلامی نوید می دادند.
یک ایران مهران و مهرانی را تحسین و دعا می کند و ما هم خود و قلممان تمام قد در برابر عظمت ، معرفت و مرام حسینی دیار مهران و مردم مهران ادای احترام کرده و در پیشگاه با عظمت این صاحبان معرفت عاشورایی و محبان حسینی ع ، سر تعظیم فرود می آوریم. انتهای پیام/

به قلم فرزاد شیرزاد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری