شما اینجا هستید

سیاسی » تکیه بر ارزش های اسلامی راه مقابله با جنگ نرم دشمن است

به گزارش انعکاس ایلام؛ محمد سبحان حسنی روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگی عمومی استان اظهار کرد: جبهه استکبار با روش های مختلف درصدد ایجاد فاصله بین مردم و آرمان های انقلاب اسلامی است که در راستا لازم است برای مقابله با حربه و فتنه‌ های آنان به ارزش های ناب اسلامی تکیه کنیم و پایبند باشیم.

وی با تاکید بر تدوین برنامه ها و اقدامات زیرساختی و زیربنایی برای نهادینه شدن فرهنگ حجاب در جامعه، افزود: باید تدابیری اتخاذ کنیم که اهمیت و ضرورت رعایت حجاب وت عفاف در جامعه بیش از گذشته قابل درک باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام در ادامه همچنین با تاکید بر فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در خصوص فرهنگ‌سازی رعایت حجاب در جامعه، افزود: نیاز است در مرکز آموزشی، فرهنگی، مدارس، دانشگاه ها و ادارات تمامی دستورالعمل و آیین نامه ها رعایت حجاب اجرا شود. حسنی گفت : لازم است در تمامی مراکز آموزشی و اداری مباحث شرعی و ضرورت رعایت حجاب تبیین گردد، چراکه «حجاب» مبنای دینی و شرعی دارد و خلاء های شناختی و بینشی در راستا نیز باید برطرف شود.

حسنی در بخش دیگری از سخنان خود پیشنهاد داد با پرداخت تسهیلات به متقاضیان، یک مرکز و مجتمع کارگاهی تولید و طراحی البسه اسلامی ایرانی در استان راه اندازی و در این مرکز با استفاده از ظرفیت طراحان بسیار خوب استان و نیازهای مردم در رابطه با تهیه البسه ایرانی اسلامی برطرف شود.

وی یادآور شد: پس از راه اندازی یک مرکز تولید لباس با طراحی و الگوی های ایرانی – اسلامی از ماهر ترین طراحان مد و لباس و از ظرفیت دستگاه های مختلف در راستا استفاده کنیم.

گفتنی است در پایان آخرین نشست شورای فرهنگ عمومی استان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام، جانشین سپاه امیر المومنین ( ع ) ایلام، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از مدیران استان، از پوستر «همایش علمی و پژوهشی حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره و معارف رضوی» رونمایی شد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری