شما اینجا هستید

نوشته های تازه » تیک آف افکار عمومی بر اقدام نظامی پاکستان در نواحی مرزی ایران
نویسنده : فرزاد شیرزاد ؛ فعال رسانه ای

انعکاس ایلام/پنجشنبه ۲۸ دیماه ۱۴۰۲

 

اقدام نظامی پاکستان در نقاطی از نواحی مرزی در داخل خاک ایران در حال تبدیل شدن به فضای دوقطبی ضعف و مصلحت اندیشی در فضای رسانه ای کشور و همچنین افکار عمومی می باشد و قطعا سوالات زیاد در افکارعمومی شکل گرفته یا در حال شکل گیری است که می طلبد مسولین مربوطه با اعتنا به افکار عمومی و لحاظ کردن حق تقدم برای افکار و اذهان  عموم جامعه نسبت به مصلحت اندیشی ها و توصیه های خواص و … از سوار شدن رسانه های بیگانه بر افکار عمومی ملت ایران و مهندسی آن جلوگیری بعمل آورند.

قطعا ملت و افکار عمومی و حتی جریانات غیر همسو با نظام و منتقد با زمینه ملی گرایانه نیز می پذیرند که وقتی حمله ای صورت می گیرد ، باید منتظر پاسخ آن بود و اینکه امروز پاکستان به هر دلیل و … اهدافی را در خاک ایران در نواحی مرزی مورد هدف نظامی قرار داده نه مایه سرشکستگی و نه بیانگر ضعف نظامی نظام نیست بلکه اتفاقی است که شاید افکار عمومی انتظار آن را به لحاظ مختلف نداشت ، پس می طلبد مسئولین مربوطه شفاف برای مردم بیان کنند که اهداف مورد حمله اگر ایرانی نیستند در خاک ایران چکار می کنند؟  چرا پاکستان دقیقا بعد از حمله موشکی ایران به مقر تروریست های ساکن در آن کشور ، اقدام نظامی در نواحی مرزی ایران کرد؟ چرا مواضع منتشره مسئولین در رسانه هامتناقض است؟ و مهمتر از همه اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز از برترین های صنایع دفاعی و نظامی بویژه درحوزه موشکی و پدافند هوایی است ولی چطور این حمله نظامی بصورت موشکی یا پهبادی بر علیه اهدافی در خاک ایران صورت گرفته؟ آیا طرفین با هم هماهنگ بوده و از قبل توافقی صورت گرفته؟

اینهاسوالاتی است که در افکار عمومی نقش بسته و در حال شکل گیری دوقطبی ضعف در برابر مصلحت اندیشی می باشد که می طلبد مسئولین مربوطه با در نظر گرفتن زوایای مهم این حادثه ، با رعایت اصل صداقت در گفتار و تسریع در انتشار ، واقعیت ها را با مردم در میان گذاشته و از سوار شدن رسانه های بیگانه بر افکار عمومی و ایجاد فضای مسموم در جامعه و به تبعه آن شکل گیری مهندسی افکار عمومی توسط رسانه های بیگانه و معاند و همچنین جلب اعتماد عمومی ، به تشریح این اقدام نظامی پاکستان در رسانه های رسمی و فضای رسانه ای و فجازی کشور بپردازند.

پایان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری