شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ثبت بیشترین بارندگی در شهرستان آبدانان

به گزارش انعکاس ایلام؛ سیروس نادری روز دوشنبه اظهار داشت: توده بارشی که شنبه وارد استان شد در اکثر مناطق استان چشمگیر و سنگین بود که بیشترین بارش‌ها در آبدانان با ۱۱۴، سرابباغ ۱۰۲، مورموری ۹۱ و دره شهر ۵۹ میلی متر به ثبت رسید.
وی افزود: میمه با ۵۴، پهله ۵۰، دشت عباس ۵۰، ملکشاهی ۴۷، ماژین ۴۶، بدره ۴۴، دهلران ۴۳، لومار ۴۰ و موسیان با ۴۰ میلی متر از دیگر نقاطی بودند که بیشترین بارش را داشته اند.
مدیرکل هواشناسی ایلام یادآور شد: میزان بارندگی در شهر ایلام ۱۸ و در ایستگاه فرودگاه نیز ۲۲ میلی متر بوده است.
نادری تاکید کرد: کمترین بارش این توده نیز از مهران با ۳،۹، چوار ۶ و ایوان با هفت میلی متر گزارش شده است.
وی افزود: بارش‌ها از عصر و غروب امروز در نقاط مختلف استان ادامه می‌یابد، اما شدت بارش‌ها نسبت به دیروز کمتر و به صورت نقطه‌ای و همراه بارعد و برق خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی ایلام یادآور شد: فردا با خروج سامانه احتمال بارش نقطه‌ای و پراکنده با توجه به رطوبت هوا وجود دارد.
وی همچنین از کاهش دما در بیشتر نقاط استان با خروج این توده بارشی خبر داد و افزود: طبق نقشه‌های ماهواره‌ای احتمال تشکیل یک سامانه جدید بارشی برای روز جمعه تا یکشنبه همراه با هسته سرد وجود دارد.
از ابتدای سال آبی در مهرماه ۱۴۰۱ تاکنون بیشترین بارندگی در استان ایلام مربوط به آبدانان با ۷۱۲ میلی متر و کمترین متعلق به مهران با ۱۸۶ میلی متر بوده است.
آبدانان، دره شهر، دهلران، بدره و چوار در میان شهرستان‌های استان به نسبت بلند مدت با افزایش بارندگی روبرو بوده و سایر نقاط همچنان نسبت به بلند مدت کاهش بارش را داشته اند.
انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری