شما اینجا هستید

سیاسی » ثبت نام ۱۳۰ داوطلب ایلامی در مرحله پیش ثبت نام برای نامزدی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی
گروه : سیاسی

به گزارش انعکاس ایلام ؛ فرشید زرگوش مدیرکل سیاسی، انتخابات و‌ تقسیمات کشوری استانداری ایلام و دبیر ستاد انتخابات استان، روز چهارشنبه ۱۸ مردادماه در خصوص جزئیات این خبر افزود: از مجموع ۱۳۰ نفر که پیش ثبت‌نام خود را برای دوازدهمین دوره‌ی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ایلام نهایی کردند تعداد ۷۱ درصد دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.

وی در ادامه افزود: ۱۲ درصد کل داوطلبان که پیش ثبت‌نام خود را نهایی کردند دارای مدرک دکترا و مابقی دارای کارشناسی که مدرک معادل برای ایثارگران است.

دبیر ستاد انتخابات استان با ذکر این مطلب که در مرحله‌ی پیش‌ ثبت‌نام هیچ بررسی صلاحیتی انجام نمی‌گیرد، بیان داشت: در مرحله‌ی پیش ثبت نام صرفا صحت‌سنجی مدارک از جمله اصالت مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم و استعلام استعفانامه‌ی افراد مشمول ماده‌ی ۲۹ قانون انتخابات انجام می‌شود.

زرگوش در خصوص آمار بانوان دواطلب در انتخابات دوازدهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی در استان ایلام نیز گفت: از مجموع ۱۳۰ داوطلب انتخابات دوازدهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی در استان ایلام، ۴ نفر از آنان از بانوان هستند که این ۴ نفر در حوزه‌ی انتخابیه شمال استان پیش ثبت‌نام خود را انجام دادند.

پیش ثبت‌نام داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح روز ۱۶ مرداد ماه آغاز شده است و تا ۲۲ مردادماه به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

دوازدهمین دوره‌ی انتخابات مجلس شورای‌اسلامی و ششمین دوره‌ی انتخابات مجلس خبرگان‌رهبری، اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری