شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ثبت ۹۰۶ اثر تاریخی و فرهنگی ایلام در فهرست آثار ملی

به گزارش انعکاس ایلام؛ فرزاد شریفی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام، روز شنبه ۱۹ اسفندماه در دیدار با امام جمعه ایلام گفت: در ایام نوروز با توجه به تقارن با ایام ماه مبارک رمضان، برنامه‌های دینی و فرهنگی در مراکز هدف گردشگری و آثار تاریخی استان اجرا می‌شود.

وی افزود: بازارچه‌های صنایع دستی در محل ورودی‌ شهرهای مختلف استان در ایام نوروز، راه‌اندازی و ایجاد می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان، ادامه داد: ۹۰۶ اثر تاریخی و فرهنگی استان ایلام در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است و ۳۸ اثر تاریخی و فرهنگی طی ۲ سال گذشته به آثار ملی استان افزوده است.

شریفی خاطرنشان کرد: ۲٠ هزار صنعت‌گر صنایع‌دستی در استان ایلام شناسایی شده‌اند، که عمده مشکل آنان بیمه تامین‌اجتماعی است که درصدد رفع آن هستیم.

وی تصریح کرد: ۴۸۰ میلیارد ریال تسهیلات طی ۲ سال گذشته به صنعت‌گران استان پرداخت شده است و گشت نظارتی برای ۲۳ مجتمع خدماتی، رفاهی و بهداشتی بین‌راهی در سطح استان از یک ماه گذشته، فعال شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام، اظهار داشت: ۲۶۴ واحد اقامتی در استان ایلام فعال است، و انتظار می‌رود شهرهای دره‌شهر، بدره و سیروان بیشترین گردشگر را داشته باشند.

وی در پایان یادآور شد: در شهرستان‌های مهران و دهلران با توجه به حضور کاروان راهیان نور در مناطق عملیاتی این شهرستان‌ها، تئاترهای آئینی و مذهبی در این مناطق اجرا و سفره‌های افطاری ساده برای گردشگران پیش‌بینی شده است.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری