شما اینجا هستید

ویژه خبری » حمایت بهزیستی ایلام از خانوارهای دارای فرزند دو قلو و چند قلو
گروه : ویژه خبری

به گزارش انعکاس ایلام؛ حسین نورعلیوند روز شنبه در حاشیه بازدید از یکی خانواده های دو قلوی ساکن در شهر ایلام به مناسبت ۲۲اردیبهشت ماه روز ملی دوقلوها و چند قلوها با ذکر اینکه از این تعداد ۵۸۹ خانوار دو قلو و ۲۷خانوار نیز سه قلو به بالا هستند، اظهار داشت: این اداره کل با توجه به هزینه بالای فرزندان ۲ قلو و چند قلو از طریق برقراری مستمری و سایر کمکها از آنها حمایت می کند.

وی افزود: مجموع این حمایتها در راستای سیاست‌های افزایش نرخ جمعیت، کاهش مشکلات مالی خانواده‌ها و جلوگیری از پیری جمعیت انجام و این خانواده‌ها از حمایت‌های مستمر و غیر مستمر بهزیستی برخوردار شده اند.

مدیرکل بهزیستی ایلام با بیان اینکه یکی از اقدام‌های مهم دولت سیزدهم حذف دهک درآمدی برای برقراری مستمری خانواده‌های چند قلو بوده، افزود: برای برقراری مستمری خانواده‌های دارای فرزند دو قلو باید این افراد زیر دهک هفت باشند، ولی برای خانواده‌های دارای فرزند سه قلو به بالا محدویت دهک درآمدی برداشته شده است.

نورعلیوند ادامه داد: از مجموع این خانوارها برای حدود ۴۷۰خانواده از ابتدای سال ۱۴۰۰ مستمری ماهیانه برقرار شده که تا سن ۶سالگی کودک ادامه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: علاوه بر برقراری مستمری خدماتی نظیر توزیع شیر خشک، پرداخت تسهیلات اشتغال، خدمات مشاوره‌ای، کمک‌های موردی و … به این خانواده‌ها از طریق این اداره کل ارایه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی ایلام بیان کرد: در طول سال گذشته علاوه بر توزیع هشت هزار قوطی شیر خشک همچنین ۲۵میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال تسهیلات اشتغال به ۲۶ خانوار از این افراد پرداخت شده است.

نورعلیوند در خصوص توزیع شیرخشک بین خانواده های دارای فرزند چند قلو و سایر خانواده های نیازمند جامعه هدف دارای فرزند زیر یکسال در سال جاری گفت: به منظور مدیریت توزیع شیر خشک، بهبود کیفی سلامت و ترویج تغذیه با شیر مادر پس از ثبت اطلاعات نوزادان و کودکان در سامانه سلامت کودکان وزارت بهداشت، نسبت به ارجاع خانواده ها به مراکز بهداشتی جهت تحویل شیر خشک در قالب دریافت خدمات بهداشتی انجام و با هماهنگی های انجام گرفته توزیع شیرخشک بین این خانواده ها انجام می شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری