شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » حمایت بهزیستی ایلام از ۸۹ فرد ابتلا به اتیسم

به گزارش انعکاس ایلام_حسین نورعلیوند به مناسبت روز آگاه سازی اتیسم با اعلام این خبر اظهار داشت: از مجموع این مبتلایان ۶۱ نفر پسر و ۲۸ نفر دختر هستند.

وی با ذکر اینکه اتیسم یک اختلال رشد در عملکرد مغز است، افزود: این اختلال در واقع نوعی اختلال شخصیتی و روانی است که‌ فرد در آن بیشتر به درون گرایی و فاصله  گرفتن از محیط پیرامون و انسان های اطرافش و حتی خانواده دچار می شود.

به گفته وی، اتیسم بیشتر در دوران کودکی ظاهر و در عمده  موارد قبل از رسیدن به سن سه سالگی علائم آن در فرد ظاهر می‌شود و علائم عمومی این اختلال شامل پرخاشگری، گوشه گیری، عدم تعامل و مهارت های اجتماعی، عدم فعالیت های اجتماعی، سرگرم کننده و بازی، عدم ارتباط های کلامی و غیر کلامی و نداشتن مهارت‌های شناختی است.

نورعلیوند علت ابتلا به اتیسم را ژنتیکی عنوان کرد و گفت: اتیسم اختلالی بوده که قابل درمان قطعی نیست و فرد مبتلا بصورت دائم با آن درگیر خواهد بود.

وی اظهار کرد: درحال حاضر یک مرکز روزانه اتیسم در مرکز استان ایلام فعال است که افراد مبتلا به این اختلال از خدمات آن برخوردارند.

وی خدمات این مرکز را شامل  توانبخشی، کاردرمانی، روانشناسی، گفتار درمانی، مداخلات رفتاری – آموزشی و مداخلات مشاوره- حمایتی عنوان کرد.

۱۳ فروردین ماه روز جهانی آگاه سازی اتیسم نامگذاری شده است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری