شما اینجا هستید

ویژه خبری » خسارت ۳۸ میلیارد ریالی سرقت تجهیزات ایمنی جاده ای در سال ۱۴۰۱
گروه : ویژه خبری

به گزارش انعکاس ایلام ؛ سیدزاهدین چشمه خاور اظهار داشت: نصب تابلو ها و علائم هشدار دهنده در جاده ها یکی از وظایف راهداران است که متاسفانه در هر ماه آمار قابل توجهی از این علامت ها همچون چراغ های چشمک زن، کابل های برق،گاردریل ها، تابلوهای هشدار دهنده و پایه های چراغ روشنایی به سرقت می رود.

وی فزود: با توجه به عملکرد علائم و تجهیزات ایمنی راهها که در جهت هدایت و تامین ایمنی جاده است،قطعا فقدان آن در نقاط حساس جاده ای در اثر سرقت، موجب سردرگی راننده و بروز حوادث جاده ای خواهد شد در این راستا، این اداره سریعا اقدام به جایگزینی علائم سرقت رفته در محورهای مواصلاتی تحت پوشش می کند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای ایلام گفت: در این بازه زمانی تعداد ۴۰۰ عدد گاردریل، ۶۰۰ عدد تابلو راهنمایی و رانندگی به ارزش ۹ میلیارد ریال، یک عدد چراغ چشمک زن، ۱۸ عدد پایه چراغ روشنایی، ۱۵۰۰ متر کابل برق، ۷ مورد تخریب سامانه های هوشمندو سامانه های ثبت تخلفات وهمچنین تخریب ۴ دهنه پل (دال پل) و سرقت میلگرد از جمله آمار این سرقت ها بوده است.

چشمه خاور ادامه داد: پیگیری های زیادی به ویژه در حوزه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در جاده ها و تبعات نبود تابلوهای هشدار دهنده توسط این اداره کل تاکنون انجام شده تا شاهد کاهش این اقدام نامناسب در جامه باشیم و در همین راستا تعداد ۱۱ نفر از سارقان علائم ایمنی در محورهای مواصلاتی استان در پی تماس های مردمی با همکاری نیروی انتظامی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی ادامه داد: کاربران جاده و همچنین شهروندان گرامی در صورت مشاهده هر گونه سرقت یا خرید و فروش علائم و تجهیزات ایمنی جاده ای مراتب را به پلیس ۱۱۰ و یا سامانه های تلفنی، پیامکی و اینترنتی ۱۴۱ اطلاع دهند تا در کوتاه ترین زمان ممکن مورد رسیدگی قرار گیرد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری