شما اینجا هستید

آب، برق، انرژی » راه‌اندازی آزمایشگاه میکروبیولوژی آب در شهرستان دره‌شهر

محمد محمدی سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، عصر یکشنبه ۱۹ فروردین ماه در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام، گفت: آزمایشگاه میکروبیولوژی آب دره‌شهر با هدف پایش روزانه میکروبی آب شرب منابع، مخازن و شبکه توزیع، میزان کلر باقی مانده، PH و کدورت آب شرب شهرستان دره‌شهر و روستاهای تحت پوشش افتتاح و راه‌اندازی می‌شود که نقش به سزایی در حفظ سلامت و ارتقاء کیفی آب شرب این مناطق دارد.
وی در خصوص اهمیت بررسی سلامت آب افزود: در گذشته برای اینکه کیفیت آب بررسی شود نمونه‌های آب را از این شهرستان به آزمایشگاه مرکزی استان منتقل می‌کردیم که فرآیندی زمان‌بر بود اما با احداث این آزمایشگاه در شهرستان دره‌شهر در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانیم از کیفیت و سلامت آب مطمئن شویم.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب ایلام در خصوص تجهیزات این آزمایشگاه ادامه داد: این آزمایشگاه به بروزترین دستگاه‌های مرتبط با انجام آزمایشات باکتریولوژیکی و میکروبی آب و برخی از تجهیزات تشخیص کیفیت فیزیکی آب نظیر کدورت سنج، هدایت سنج، آب مقطرگیری، کلنی کانتر، انکوباتور، آون، هود آزمایشگاهی، اتوکلاو و … مجهز خواهد شد.
محمدی خاطرنشان کرد: کیفیت آب برای شرکت آب و فاضلاب ایلام مسئله‌ای حیاتی است و راه‌اندازی چنین آزمایشگاه‌هایی در سایر نقاط فاقد آزمایشگاه در سطح استان در دستور کار قرار دارد که در این زمینه هم نسبت به راه‌اندازی و تجهیز آزمایشگاه میکروبی شهر سرابله و همچنین خریداری وسایل و مواد آزمایشگاهی اقدام شده است.
وی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر ۹ آزمایشگاه شیمی، میکروبیولوژی و بیولوژی و ریزآلاینده، فاضلاب در سطح استان فعال است که مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفا ایلام بصورت مستمر و مستقیم بر بهداشت و کیفیت آب شرب در شبکه توزیع آب شهری و روستایی نظارت دارد.
به گزارش انعکاس ایلام؛ آزمایشگاه مرکزی استان دارای گواهینامه آزمایشگاه معتمد محیط‌زیست و گواهینامه ایزو ۱۷۰۲۵ است.
  • نویسنده: فریبا میرزایی 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری