شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » راه‌اندازی پویش «نه به چهارشنبه سوری خطرناک» در ایلام

نصرت الله لطفی مدیرعامل سازمان آتش نشانی استان ایلام، شامگاه پنجشنبه ۱۷ اسفندماه در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام، گفت: با نزدیک شدن به ایام آخر سال و طبق روال هر ساله، در چهارشنبه پایان سال که به روز چهارشنبه سوری معروف است؛ شاهد حوادث گوناگونی در شهر ایلام هستیم.
وی افزود: در این راستا پویش «نه به چهارشنبه سوری خطرناک» برای اولین بار در استان ایلام راه‌اندازی شده است که به نوعی یک پیمان اخلاقی است که با پیوستن به آن در تلاشی همگانی سعی می‌کنیم برای کاهش حوادث و آسیب‌ها، چهارشنبه‌سوری را ایمن برگزار کنیم.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی ایلام ادامه داد: «چهارشنبه سوری ایمن در کنار خانواده» شعار امسال این کمپین است که از والدین درخواست می‌کنیم فرزندان خود را برای انجام این جشن به تنهایی رها نکنند و در کنار یکدیگر باشند که مراقبت‌های بیشتری از فرزندان خود داشته باشند.
لطفی خاطرنشان کرد: در این طرح کودکان در کنار خانواده و تحت نظر آنها در یک محیط ایمن چهارشنبه سوری را جشن می‌گیرند و امیدواریم با به حداقل رساندن مشکلات به پیشواز سال نو برویم.
وی تصریح کرد: در چهارشنبه سوری امسال آتش‌نشانی استان ایلام با ۷۵ نفر نیرو در در ۳ پایگاه ثابت و ۱۳ پایگاه سیار در آماده‌باش کامل به سر می‌برد.
مدیرعامل آتش‌نشانی ایلام، اظهار داشت: امیدواریم امسال نیز مردم با رعایت اصولی مراقبت از فرزندان در چهارشنبه سوری به نیروهای امدادی کمک کنند تا این شادی به غم منجر نشود.
وی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح هشدار به خانواده‌ها است که هم خانواده و هم کودکان اسیر افراد سودجو نشوند.
لطفی همچنین گفت: گروه هدف طرح، مدارس هستند و این طرح از روز چهارشنبه ۱۶ اسفندماه در استان آغاز شده است و تاکنون مدرسه پسرانه دهخدا، شهردار ایلام، عضو شورای اسلامی شهر ایلام و ۱۵۰ شهروند به این کمپین پیوسته‌اند.
وی در پایان با اشاره به نقش افراد سرشناس در این کمپین، یادآور شد: از افراد سرشناس، هنرمندان، ورزشکاران، خبرنگاران و افراد تاثیرگذار در جامعه دعوت می‌کنیم به این کمپین بپیوندند و ما را در یک چهارشنبه‌ سوری بدون حادثه یاری کنند.
  • نویسنده: فریبا میرزایی 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری