شما اینجا هستید

سیاسی » راهپیمایی اربعین مهمترین راه برای جهاد تبیین، دشمن ستیزی و دشمن‌شناسی است
نویسنده : انعکاس ایلام

انعکاس ایلام/ حجت الاسلام والمسلمین ” اله نور کریمی تبار” در خطبه های نماز جمعه ایلام اظهار کرد:حادثه تلخ شاهچراغ بیانگر سردرگمی و شکست مذبوحانه دشمنان و تلاش آنها برای ایجاد ناامنی در کشور است اما این حادثه ناگوار روحیه شهادت طلبی، ایثار و  آمادگی ملت ایران را به دنیا اثبات کرد و هشدار و پیامی قاطع به جبهه جهانی استکبار حامیان آنها بود. آن خادم حرم که با دست خالی به پیشواز شهادت رفت و توانست شجاعانه و با نترسیدن از مرگ، فرد تروریست مسلح را ناکام و خلع سلاح کند یا آن پسربچه کوچکی که علیرغم سن کم نجات جان پدر را بر فرار خود، ترجیح داد، این گونه افراد قهرمانان ملی هستند و کشور ما از این گونه افراد شجاع و از جان گذشته‌ کم ندارد.
وی با بیان اینکه راه و هدف انقلاب ما برگرفته از مکتب و قیام امام حسین (ع) است، گفت: دشمنان در دنیای پوشالی خود چنین قهرمانان واقعی ندارند و مفاهیمی چون ایثار و شهادت طلبی برای آنها نامفهموم و غیرقابل درک است.
امام جمعه ایلام ادامه داد: امروزه صنعت دفاعی ما اگر مقتدر و در دنیا شناخته شده است و ابرقدرت های جهان خواهان استفاده از صنایع دفاعی ما هستند، ثمره اربعین، تاسی از نهضت عاشورا، ایثارگری شهدا و علم نخبگان است و پیوند دانشگاه و صنعت دفاعی با حضور نخبگان متعهد و عدم منفعت طلبی نخبگان موجب شکوفایی صنعت دفاعی ایران در سطح جهان شد.
کریمی‌تبار تصریح کرد: اقتدار و قدرت جهان شمول ایران اسلامی به جایگاهی رسیده است که انگلیس و آمریکا در برابر اقتدار ایران در توقیف نفتکش های این سردمداران جبهه استکبار جرات عکس العمل و عرض اندام ندارند و آزادی بخشی از اموال توقیفی ما در روزهای اخیر مرهون دیپلماسی مقتدرانه ایران بود و جمهوری اسلامی موضع مقتدرانه ایران موجب ذلت، خواری و سرافکندگی آمریکا شد و حتی رسانه های کشور آمریکا به این موضوع اذعان داشت.
نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین مهمترین راه برای جهاد تبیین، دشمن ستیزی، دشمن شناسی و فرصتی برای ارادت همه ما به امام حسین (ع) است و ایلام اصلی ترین میزبان زائران و پایتخت خادمان زائران اربعین است و مدال خدمتگزاری اربعین به استان ایلام رسید.
وی افزود: مردم ایلام میزبان مهمانان و زائران امام حسین (ع) در ایام اربعین هستند و این ایام بهترین فرصت برای معرفی، ارائه و عرضه‌ انواع محصولات تولیدی استان به زائران و درآمد زایی برای تولیدکنندگان ایلامی است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام از عموم مردم به ویژه فروشندگان و صاحبان کسب و کارها خواست بیشتر از گذشته زائران را تکریم و احترام کنند و در صورت خرید محصول توسط زائران به آنها تخفیف در فروش دهند.
وی یادآور شد: امروز نیز به طور رسمی نهضت خدمات رسانی ستاد اربعین استان به زائران اربعین آغاز می شود و نکته حائز اهمیت در اربعین امسال اهتمام مسوولان موکب ها و ایستگاه های صلواتی اقامه نماز جماعت اول وقت در همه موکب ها است.
حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار به روزجهانی مسجد اشاره کرد و گفت: مسجد سجده‌گاه و محل تجمع بندگان عابد و زاهد خداوند، انجام فعالیت های فرهنگی، هنری، اقتصادی و مکانی برای استکبارستیزی است که نباید در بین مسلمانان غریب و مهجور باشد.
وی نسبت به معضل مهاجرت پزشکان به خارج از کشور هشدار داد و گفت: قبل از انقلاب یک هزار و ۵۰۰ پزشک غیر ایرانی در ایران فعالیت داشتند اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و برکت خداوند و تلاش پزشکان، ایران به یکی از موفق ترین کشورهای دنیا در زمینه علم پزشکی تبدیل شد به گونه ای که بیماران زیادی از کشورهای مختلف دنیا حتی از اروپا و آمریکا برای معالجه خود به ایران می آیند اما در سال های اخیر روند مهاجرت پزشکان ایرانی به خارج شتاب بیشتری گرفته به گونه ای که اگر برای این معضل چاره اندیشی نشود، در آینده ای نه چندان دور کشور ما برای معالجه بیماران باچالش جدی مواجه خواهد شد.
خطیب نماز جمعه ایلام با انتقاد از طرح انحلال دانشگاه پیام نور توسط مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: عملیاتی شدن این اقدام توسط مجلس، ضربه جدی به مراکز علمی کشور وارد می کند و به کارکنان، هیات های علمی و دانشجویان این دانشگاه پرمتقاضی لطمه وارد می شود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری