شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » راهکارهای علمی جهش تولید توسط اساتید ایلامی بررسی شد

به گزارش انعکاس ایلام، دکتر شهریار عباسی روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه در جمع اساتید و نخبگان دانشگاهی در خصوص بررسی موانع پیشرفت استان و راهکارهای عملی افزایش مشارکت مردم در امر تولید، اظهار داشت: به دنبال اعلام شعار سال توسط مقام معظم رهبری و تاکید استاندار مبنی بر تحقق آن، کمیته‌ای برای عملیاتی شدن طرح در استان تشکیل شد که کمیته نخبگان و اساتید دانشگاهی نیز تشکیل شد.

وی افزود: ما درصدد هستیم بررسی کنیم که چه اقدامی می شود در استان انجام داد که رونق و جهش تولید با استقبال مردم مواجه شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام ادامه داد: فعالیت تعاونی‌های تولید و خصوصی‌سازی از بسترهای مهم رونق تولید هستند که باید فرهنگ‌سازی شوند.

وی افزود: افزایش و تقویت قدرت خرید مردم یکی از زنجیره‌های افزایش مشارکت مردم در امر تولید است زیرا برای عدم رکود بازار نیاز به افزایش توان خرید مردم است.

معاون استاندار ایلام گفت: تسهیل گری و حذف هزینه‌های انرژی و زیرساخت ها، بازنگری در قوانین، شفافیت اقتصادی مستلزم دسترسی به آمار و اطلاعات اقتصادی است.

دکتر عباسی اظهار داشت: تدوین مشوق‌های دولتی، معافیت مالیاتی ، پرداخت بخشی از سود تسهیلات توسط دولت، تامین زمین از دیگر مشوق‌ها برای جهش تولید و جذب سرمایه گذاران است.

وی بیان داشت: دو زنجیره ارزش در استان شناسایی شده که گیاهان دارویی و نفت و گاز و پتروشیمی هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: الزام دستگاه های دولتی بر حمایت از تولیدات مزیت‌دار استانی، بهره‌وری در هزینه تولید و کاهش هزینه‌های سربار، تقویت پلتفرم‌های اقتصاد دیجیتال از دیگر راهکارها برای جهش تولید در استان است.

دکتر عباسی اظهار داشت: یکی از راههای تقویت درآمد بسیاری از کشورها همین تقویت پلتفرم های اقتصاد است که باید فضا را برای افزایش آنها ایجاد کنیم.

وی افزود: باید اعتماد مردم به سرمایه‌گذاری در بورس و در بخش تولید جذب شود.

وی از اساتید و نخبگان دانشگاهی استان خواست که راهکارهای خود در زمینه افزایش مشارکت مردم در امر اقتصاد و تولید را اعلام نمایند.

 

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری