شما اینجا هستید

ویژه خبری » رشد۲۷۴ درصدی توزیع عوارض مالیات بر ارزش افزوده استان ایلام
گروه : ویژه خبری

به گزارش انعکاس ایلام؛ غلامرضا جنتی با اعلام این خبر اظهار داشت: در ۱۲ ماهه سال گذشته بیش از ۲۰۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه شهرها و روستاهای استان توزیع شده در حالی که این عدد در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۷۴ میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: از این محل ۱۱۵میلیارد تومان به شهرداری ها، ۴۵ میلیارد تومان به دهیاریها، ۱۶میلیارد تومان به امور عشایری، ۴ میلیارد تومان به روستاهای فاقد دهیاری، و پنج و نیم میلیارد تومان به ورزش و جوانان استان پرداخت شده و ۱۸ میلیارد تومان مربوط به ۱۰ درصد ماده ۳۹ سهم وزارت کشور (سازمان شهرداری ‌ها و دهیاری ها) بوده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام گفت: مالیات وصول شده استان تماماً به خزانه کشور واریز می شود و مطابق با قانون برنامه و بودجه صرف امور جاری، دفاعی و امنیتی، آموزشی، بهداشتی، درمانی و عمرانی مثل ساخت سد، پارک، جاده و… می شود.

جنتی بیان داشت: به علاوه سازمان امور مالیاتی بر اساس برنامه های توسعه ای کشور و قوانین مالیاتی، عوارض موضوع ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده را جهت توسعه و امور عمرانی به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز می کند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری