شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » رشد ۹ درصدی مترددین مرز مهران در مقایسه با مدت مشابه سال قبل
نویسنده : فریبا میرزایی

به گزارش انعکاس ایلام، دکتر حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام روز شنبه ۱۸ شهریورماه در نشست ستاد اربعین استان، با قدردانی از همه اعضای ستاد اربعین استان، مردم شهرستان‌های استان و خادمان اباعبدالله الحسین‌(ع )، گفت: با کمک همه مردم و مسئولان، اربعین امسال به‌خوبی برگزار شد و زوار با آسودگی خاطر به زیارت عتبات عالیات رفتند و در برگشت نیز تمهیدات خوبی اندیشده شد که زوار در کمترین زمان به مقاصد خود انتقال داده شوند.

وی خدمات‌رسانی به زوار را یک موهبت الهی ذکر کرد و عنوان داشت: این موهبت الهی نصیب مردم استان ایلام به ویژه مردم شهر مهران شده است که با تمام وجود از زوار پذیرایی کردند و میزبانی شایسته برای عاشقان اباعبدالله الحسین (ع ) بودند.

رییس ستاد اربعین استان ایلام با اشاره به رشد ۹ درصدی مترددین مرز مهران در مقایسه با مدت مشابه سال قبل گفت: سال قبل کل مترددین مرز مهران ۳ میلیون و ۶۰ هزار بود که امسال از اول صفر تاکنون ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار از مرز مهران تردد کردند که این مقایسه، رشد ۹ درصدی تردد زوار از مرز مهران نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

وی به آمار کل ورود و خروج از پایانه مرزی مهران از اول صفر تاکنون اشاره و اعلام کرد: جمع کل خروج از پایانه مرزی مهران از اول صفر تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ و میزان ورودی به بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار رسید.

دکتر بهرام‌نیا تصریح کرد: از ۶۰۰ هزار تبعه خارجی در کشور عراق، ۱۳۰ هزار تاکنون از مرز مهران وارد کشور شدند.

استاندار ایلام ادامه داد: مهمانوازی مردم ایلام و ارتقا زیرساخت‌ها موجب ثبت رشد ۹ درصدی مترددین از مرز مهران در مقایسه با سال قبل شد و زوار بار دیگر با خاطره خوش مهران را ترک کردند.

رییس ستاد اربعین استان گفت: در قالب ۲۲ هزار و ۶۵۹ سفر ۵۴۷ هزار زائر از پایانه برکت به مقاصد خود انتقال داده شدند که در قالب سهم سفر اربعین، برای انتقال زوار با ناوگان حمل و نقل عمومی، سهم ایلام از کل مرزهای شش‌گانه در ایام اربعین ۶۸ درصد بود.

وی اضافه کرد: روز گذشته ۲هزار و ۲۰۰ و از بامداد تا صبح امروز ۷۵۰ دستگاه اتوبوس زوار را به محل سکونت خود انتقال دادند. از معاون اول رییس جمهور و وزیر کشور به خاطر تامین اتوبوس مورد‌نیاز برای انتقال زوار قدردانی می‌کنم. با دستور معاون اول رییس جمهور و پیگیری های وزیر کشور از تمامی استان‌ها برای تسریع در انتقال زوار به مقاصد خود اتوبوس وارد مهران شد.

وی با اشاره به تلاش‌های مدیران برای تکمیل زیرساخت‌های اربعین، گفت: با وجود کمبود اعتبارات برای تکمیل پروژه‌های حوزه اربعین، مدیران از ظرفیت خود استفاده کردند و با موافقت وزیر کشور و به شرط ورود و نظارت سازمان بازرسی استان، عملیات پروژه‌های ضروری اربعین با ترک تشریفات آغاز شد.

وی بر لزوم ثبت و ضبط هم اموال برای اربعین سال آینده تاکید و خاطرنشان کرد: هر مدیر مربوطه ستاد اربعین استان قبل از خروج از مهران، اموال مورد استفاده در اربعین را ثبت و ضبط کند.

وی همچنین ضمن تاکید بر پاکسازی و نظافت کامل شهر مهران، افزود: از امروز ظرف یک هفته شهر مهران، پایانه شهید سلیمانی و پایانه برکت باید پاکسازی شود.

استاندار ایلام بیان داشت: با پیگیری‌های انجام شده میدان اربعین مهران با اِلمان‌های زیبا متاثر از کربلا طراحی و یک مسجد در پایانه برکت ساخته می شود و باید در اسرع وقت عملیات این دو پروژه مهم اجرایی شود.

وی ضمن قدردانی از خدمات همه مدیران و کارکنان دستگاه‌های خدمات‌رسان در اربعین، تاکید کرد: دستگاه ها اجرایی اقدامات خود را مستندسازی کنند.

رییس ستاد اربعین استان ایلام تاکید کرد: انتقال زوار با ناوگان حمل و نقل عمومی تا پایان صفر بر اساس نرخ مصوب اربعین است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری